Szkoła Podstawowa im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie

VIII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU

8 czerwca przedszkolaki dołączyły do grona małych maratończyków biorąc udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Ten sportowy projekt realizowany jest przez miesięcznik „Bliżej przedszkola” i ma na celu popularyzowanie biegów wśród dzieci, aktywnego spędzania czasu oraz upowszechnienie zdrowego stylu życia.  

Od samego rana dzieci ubrane w sportowe stroje, z numerami startowymi na koszulkach ruszyły na szkolne boisko, aby po odbyciu rozgrzewki wziąć udział we wspólnym biegu. 

Najstarsza grupa przedszkolna przebiegła dystans 450m – w sumie 20 przedszkolaków przebiegło 9000m, dzieci z grupy “Wiewiórek” przebiegły 300 m – 14. przedszkolaków pokonało razem 4200m, zaś grupa 15. “Jeżyków” pokonała wspólnie 2250m. Dzieci z radością i ogromnym zapałem łącznie przebiegły 15 450 metrów wpisanych do ogólnopolskiego licznika biegnących przedszkolaków. Każdy maratończyk zdobył złoty medal biegacza, który z dumą nosił na piersi :). 

W sumie w VIII edycji biegu wzięło udział 116841 uczestników razem pokonując dystans 28681.53 km, co można porównać do 680 maratonów!  

Serdecznie zachęcamy do kontynuowania biegów oraz innych sportowych aktywności przez cały rok!  

EB, Ke