Szkoła Podstawowa im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie

Literacki debiut Julki Rajewskiej

Julia Rajewska z klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Popisz się talentem”, który już po raz piąty zorganizowało wydawnictwo Nowa Era.

Spośród 4023 prac nadesłanych z całego kraju jury wybrało 30 opowiadań, które złożą się na pokonkursową profesjonalnie zredagowaną książkę, która ukaże się jesienią 2021 roku. Trzydziestu laureatów otrzyma do rąk własnych pokonkursową książkę ze swoimi tekstami, a także pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces. Placówkom, z których pochodzą laureaci, przyznany zostanie certyfikat „Szkoła wspierająca talenty”.

Zadanie konkursowe nawiązywało do obchodzonego właśnie ROKU STANISŁAWA LEMA i dotyczyło napisania tekstu, który jest opisem świata w przyszłości. Opowiadanie Julki nosi tytuł "Orion" i znakomicie wpisało się kryteria gatunku. Uczennicę merytorycznie wspierała pani Marzena Kaplarny.

Julia pisze własne teksty od dłuższego czasu, więc czekamy na dalsze sukcesy. Gratulacje!

Poniżej fragment nagrodzonej pracy.

Dopadła mnie jasność. To, co przeszło przez mój umysł to gęsta, lepka chmura przewijająca się przez moimi oczami. Wciągnęłam łapczywie powietrze - którego już niemalże zabrakło. Grunt pod stopami zaczął pospiesznie zanikać, gdy spostrzegłam, jak płaty skóry jedna po drugiej rozpadały się ukazując mięśnie. Impulsy mimowolnie przeniknęły do mózgu, powiadamiając o ranach - jednakże to nie miało w tym momencie znaczenia.

Rozsypałam się tysiąc drobnych kawałków.

Lecąc ku przyszłości.

KM