Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:192
Kwiecień
13
2018

Wieczna chwała młodym bohaterom!

Uczniowie klas 6 i 7sp wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literackim "List małego powstańca - dzieci i młodzież w powstaniu warszawskim" pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego p. Piotra Całbeckiego. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o historii Polski, a w szczególności o udziale ich rówieśników w powstańczych walkach. Zwłaszcza w roku 2018 – roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - ważne jest wzmacnianie postaw patriotycznych i poszukiwanie prawdy historycznej, wyrabianie własnego zdania.
Uczniowie biorący udział w konkursie nie chcieli się spierać, czy Powstanie Warszawskie politycznie miało rację istnienia – pokazali za to uczucia towarzyszące dzieciom, które musiały dorastać w czasie wojny: chłopców, dziewcząt, synów, córek, braci i sióstr…
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy zainteresowania się tematyką wojenną i podjęcia prób literackich. Trzymamy kciuki, bo rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca.

NK


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie