Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:157
Maj
16
2018

Flat Stanley Project!

Nasza Szkoła, a dokładnie klasa 7 przystąpiła do międzynarodowego projektu o nazwie The Flat Stanley Project.
Projekt ten polega na korespondencyjnej współpracy pomiędzy naszymi uczniami, a osobami z całego świata. Mogą to być zarówno uczniowie różnych szkół, ale też osoby prywatne, rodziny lub instytucje. Komunikacja oraz wymiana prowadzone są za pośrednictwem nauczyciela. Pomysł oparty jest na książce Flat Stanley napisanej przez Jeffa Browna.
Kim właściwie jest Stanley? Stanley był zwyczajnym chłopcem aż do chwili, gdy podczas snu spadła na niego tablica ogłoszeń wisząca w jego pokoju na ścianie i rozpłaszczyła go jak naleśnik. Stanley zauważył, że są z tego pewne korzyści, na przykład może on odwiedzić swoich znajomych podróżując w kopercie jak list, ponieważ jest płaski i potrafi schować się do koperty jak kartka papieru. Dzięki temu ma wiele przygód, które zostały opisane w kilku książeczkach. Stąd też pomysł na projekt, ponieważ podobiznę głównego bohatera można wysłać w kopercie w świat!

Udział w projekcie oznacza wykonanie postaci z papieru, nadanie imienia i wysłanie do swoich rówieśników z prośbą o opisanie jego podróży. Uczniowie, oczami wysłanego bohatera poznają świat, kulturę, tradycje i obyczaje państw na całym świecie.

Zgodnie z założeniami pomysłu, uczniowie klasy 7 przygotowali własne płaskie postaci. „Flat Steve” i „Flat Stella” , wraz z listami opisującymi naszą szkołę, zostały wysłane do dwóch krajów. Oczekujemy z niecierpliwością ich powrotu, a wrażeniami z ich podróży podzielimy się na stronie internetowej szkoły. Steve i Stella przed opuszczeniem Polski zwiedzili szkołę w Wojnowie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi bohaterami :) Zachęcamy do odwiedzenia strony flatstanleyproject.com
JM i klasa 7


GALERIA© Copyright 2015 Zespół Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie