Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:106
Pażdziernik
21
2018

„Habemus Papam” – 40 lat po…

16 października w naszej szkole uczciliśmy ważny dzień. 40 lat temu kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch, a także najmłodszym od półtora wieku. Miał wówczas 58 lat. Przyjął imię Jan Paweł II. W niedzielę, 14 października przeżywaliśmy także kolejny, już 18-ty Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było „Promieniowanie Ojcostwa”.
Z tej podwójnej okazji uczniowie wysłuchali przez radiowęzeł audycji. Przypomniane zostały w niej najważniejsze momenty pontyfikatu oraz jego ogromna rola dla świata. Podkreślona została także ogromna więź Jana Pawła II z młodzieżą. Teksty były urozmaicone nagraniem przemówienia do młodych, piosenką „Nie boję się” oraz ulubioną przez papieża „Barką”.
Tego dnia rozpoczęta także została zbiórka na leczenie Kasi, dziewczynki ze szkoły Sicienku, która jest bardzo chora i czeka na poważną operację serca. Pieniądze można wrzucać do skarbonek, które wystawione są w każdej klasie. W ten sam dzień podczas przerw sprzedawane były kremówki. Dochód także będzie przeznaczony na leczenie Kasi.
Przy okazji informujemy o festynie charytatywnym, który odbędzie się na stadionie w Sicienku – 20 października. Jego celem jest także zebranie pieniędzy na rzecz leczenia Kasi.
Włączmy się wszyscy w zbiórkę, pamiętając, że Jan Paweł II zawsze zachęcał do czynienia dobra i otaczania troską ludzi chorych.
Szu,KM


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie