Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:369
Czerwiec
5
2019

CENTRUM NOWOCZESNOŚCI - MŁYN WIEDZY W TORUNIU

Dzień Dziecka to jedno z najlepszych świąt obchodzonych przez dzieci, które w Polsce świętujemy 1 czerwca. Z okazji tego wyjątkowego święta przedszkolaki z grupy Jeżyków i Wiewiórek 31 maja pojechały na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie dzięki interaktywnym wystawom samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, badały zjawiska z różnych dziedzin nauki oraz poznały prawa przyrody.
Największą atrakcją okazała się wystawa, która stanowi model rzeki i nawiązuje do przepływającej przez Toruń Wisły. Dzieci mogły przeprowadzać tam liczne obserwacje oraz eksperymenty, budując np. tamę na rzece, czy puszczając statki na wodzie. Oglądały też różnego rodzaju wystawy hydrologiczne, ekologiczne i biologiczne. Największą jednak radość podczas zwiedzania tej części wystawy sprawiła dzieciom możliwość zabawy w pirackim statku.
Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa „przeŻYCIE”, na której dzieci mogły poznać, np. domy leśnych zwierząt. Na znajdujących się tam stanowiskach dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, ćwiczyły umiejętności manualne, konstrukcyjne, koordynację psychoruchową.
Ponadto przedszkolaki podczas zabawy w pracowni kreatywności „przeBUDOWA” mogły na chwilę zamienić się w inżynierów i stworzyć niesamowite projekty budując ogromny plac zabaw. Zabawa klockami nie dość, że sprawiła im dużo frajdy to pobudziła ich kreatywność i wyobraźnię oraz rozwinęła umiejętność współpracy poprzez wspólne tworzenie projektów budowlanych.
Na zakończenie pełnego atrakcji zwiedzania dzieci uczestniczyły w pikniku jedząc zdrowe kanapki przygotowane przez rodziców oraz słodkości, których na wycieczkach nie może zabraknąć :). Wyjazd okazał się niezwykle pouczający i fascynujący co potwierdzały roześmiane buzie dzieci.
EB/SM


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie