Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:212
Styczeń
9
2020

I moduł w projekcie zaliczony!

Klasa 2a – „Mole książkowe” ukończyła realizację zadań w I module projektu "Czytam z klasą. Fikuśne lekturki spod chmurki". Dzieci spośród zaproponowanych lektur wybrały "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i z wielką przyjemnością wykonali zadania z Lekturnika – m.in. wymyślanie gry na tablet, które następnie prezentowali kolegom. Zaprojektowali, a następnie wykonali zakładki do książek metodą origami nawiązujące do przeczytanych treści, które potem wręczyli wybranym przez siebie osobom – niektórzy kolegom z klasy, inni członkom rodziny. Wspólnymi siłami uczniowie przygotowali sylwetkę głównego bohatera lektury ze skrawków materiału. Piękny, kolorowy i bardzo miły w dotyku Pan Skarpeta zawisł w klasie.
Uczniowie zaprosili również swoich Rodziców, aby przeczytali im o przygodach skarpetek. Chęć dzielenia się z nami emocjami podczas czytania "Skarpetek" wyraziło wielu rodziców, co nas niezmiernie cieszy. Po czytaniu zaproszeni rodzice rozmawiali z dziećmi o fabule, zadawali pytania, dyskutowali. Były to bardzo wyjątkowe spotkania.
Przed dziećmi kolejny moduł II o zwierzętach – w styczniu poznajemy perypetie kota Cukierka…
NK,MP


file:Potwierdzenie.pdfDOKUMENTYPotwierdzenie.pdfGALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie