Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:110
Luty
11
2021

Stymulacja sensoryczna

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdują się w każdym domu. W ramach innowacji pedagogicznej ,,5 zmysłów mam” dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zabawach sensorycznych - suchy makaron, kolorowe woreczki oraz zapachowe zagadki okazały się świetnym sposobem na stymulację sensoryczną.
Nawlekanie makaronu to dobre ćwiczenie motoryczne. Ćwiczy dłonie i palce. Wymaga koordynacji i skupienia. Taki rodzaj aktywności przygotowuje nie tylko do pisania…
Każdy może zostać czarodziejem, a przy okazji przekonać się, jak powstają barwy przy wykorzystaniu trzech podstawowych kolorów. Zabawa taka pokazuje związki przyczynowo – skutkowe, a przy okazji pozwala ćwiczyć koordynację ręka – oko.
Kawa, kakao, cynamon, goździki, oregano czy majeranek to zapachowe zagadki, które fantastycznie stymulują zmysł powonienia.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z zabaw sensorycznych :)
MJJ


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie