Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

LEKTURY SZKOLNE



Klasa 1
Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik
Wojciech Widłak – Pan Kuleczka 2005. Kalendarz z naklejkami
Grzegorz Kasdepke – Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu
Jan Brzechwa – Brzechwa dzieciom
Julian Tuwim – Wiersze dla dzieci
Hanna Januszewska – Kopciuszek
Wojciech Widłak – O Lechu, Czechu i Rusie
Małgorzata Strzałkowska – W maju
Danuta Wawiłow – Strasznie ważna rzecz
Wanda Chotomska – Po co krowie rogi na głowie
Klasa 2
Semestr 1
Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu”
Joanna Papuzińska „Smutna Baba Jaga”
Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”
Ewa Szelburg Zarembina „Idzie niebo ciemna nocką”
Karol Szpalski, Marian Załucki „Dyżurny Ptyś”
Wojciech Widłak „ Czapeczka zająca Trzaski”
Semestr 2
Hans Christian Andersen „Dziecię elfów” Jan Brzechwa „Przyjście wiosny”
Jan Brzechwa „Siedmiomilowe buty”
Jan Brzechwa „Sowa”
Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”
Zofia Chmurowa „O trębaczu z wieży mariackiej”
Jan Grabowski „Czarna owieczka”
Maria Kruger „Karolcia”
Alan Aleksander Milne „Kubuś Puchatek”
Małgorzata Strzałkowska „Tresura kota”
Julian Tuwim „Cuda i dziwy”
Julian Tuwim „o panu Tralalińskim”
Klasa 3
Semestr I
Władysław Broniewski „Jesienny wiatr” (tekst w podręczniku)
Jan Brzechwa „Michałek” (tekst w podręczniku)
Wanda Chotomska „Pan Listopad” (tekst w podręczniku)
Anna Czerwińska- Rydel „W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” (fragment w podręczniku)
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé „Mikołajek” (fragment w podręczniku)
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé „Mikołajek ma kłopoty” (fragment w podręczniku)
Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
Grzegorz Kasdepke „Kacperiada” (fragment w podręczniku)
Ludwik Jerzy Kern „Piotruś i powietrze” (tekst w podręczniku)
Maria Konopnicka „Jak to z lnem było?”
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty)
Janina Porazińska „O dwunastu miesiącach”
Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”

Semestr II
Hans Christian Andersen „Brzydkie kaczątko”
Jan Brzechwa „Żuraw i czapla” (tekst w podręczniku)
Alina i Czesław Centkiewiczowie „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”
Aleksander Fredro „Paweł i Gaweł” (tekst w podręczniku)
Maria Krüger „Karolcia”
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty)
Beata Ostrowicka „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” (fragment w podręczniku)
Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
Maciej Wojtyszko „Bromba i inni” (fragment w podręczniku)
Klasa 4
Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
René Goscinny, Jean – Jacques Sempé „Mikołajek ma kłopoty”
Janusz Christa – „Kajko i Kokosz”
*Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”
*Alicja w Krainie Czarów (ekranizacja)
Klasa 5
Ferenc Molnár – „Chłopcy z Placu Broni”
Bolesław Prus – „Katarynka”
*Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
*Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
*Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”
Klasa 6
Irena Jurgielewiczowa – „Ten obcy”
Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
Kornel Makuszyński „Szatan z 7. klasy”
Ferenc Molnár - „Chłopcy z Placu Broni”
Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”
Klasa 7
Antoine de Saint Exupéry – „Mały Książę”
Adam Mickiewicz – „Dziady” cz. II
Henryk Sienkiewicz – „Latarnik”
Aleksander Fredro – „Zemsta”
Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis”
*Ernest Hemingway –„Stary człowiek i morze”
*N. H. Kleinbaum – „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (ekranizacja)
Klasa 8
Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis”
Aleksander Kamiński – „ Kamienie na szaniec”
Adam Mickiewicz – „Pan Tadeusz”
Stefan Żeromski – „Syzyfowe prace”
Sławomir Mrożek – „Artysta”
*Arkady Fiedler – „Dywizjon 303”
*Eric – Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża” (ekranizacja)
Klasa 3 Gimnazjum
Agatha Christie „12 prac Herkulesa”
Arkady Fiedler – „Dywizjon 303”
Antoine de Saint Exupery – „Mały książę”
Miron Białoszewski „Pamiętnik z powstania warszawskiego”
Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”
Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze”


© Copyright 2015 Zespół Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie