Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

LEKTURY SZKOLNE



Klasa 1
Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik
Wojciech Widłak – Pan Kuleczka 2005. Kalendarz z naklejkami
Grzegorz Kasdepke – Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu
Jan Brzechwa – Brzechwa dzieciom
Julian Tuwim – Wiersze dla dzieci
Hanna Januszewska – Kopciuszek
Wojciech Widłak – O Lechu, Czechu i Rusie
Małgorzata Strzałkowska – W maju
Danuta Wawiłow – Strasznie ważna rzecz
Wanda Chotomska – Po co krowie rogi na głowie
Klasa 2
Semestr 1
Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu”
Joanna Papuzińska „Smutna Baba Jaga”
Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”
Ewa Szelburg Zarembina „Idzie niebo ciemna nocką”
Karol Szpalski, Marian Załucki „Dyżurny Ptyś”
Wojciech Widłak „ Czapeczka zająca Trzaski”
Semestr 2
Hans Christian Andersen „Dziecię elfów” Jan Brzechwa „Przyjście wiosny”
Jan Brzechwa „Siedmiomilowe buty”
Jan Brzechwa „Sowa”
Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”
Zofia Chmurowa „O trębaczu z wieży mariackiej”
Jan Grabowski „Czarna owieczka”
Maria Kruger „Karolcia”
Alan Aleksander Milne „Kubuś Puchatek”
Małgorzata Strzałkowska „Tresura kota”
Julian Tuwim „Cuda i dziwy”
Julian Tuwim „o panu Tralalińskim”
Klasa 3
Semestr I
Władysław Broniewski „Jesienny wiatr” (tekst w podręczniku)
Jan Brzechwa „Michałek” (tekst w podręczniku)
Wanda Chotomska „Pan Listopad” (tekst w podręczniku)
Anna Czerwińska- Rydel „W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” (fragment w podręczniku)
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé „Mikołajek” (fragment w podręczniku)
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé „Mikołajek ma kłopoty” (fragment w podręczniku)
Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
Grzegorz Kasdepke „Kacperiada” (fragment w podręczniku)
Ludwik Jerzy Kern „Piotruś i powietrze” (tekst w podręczniku)
Maria Konopnicka „Jak to z lnem było?”
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty)
Janina Porazińska „O dwunastu miesiącach”
Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”

Semestr II
Hans Christian Andersen „Brzydkie kaczątko”
Jan Brzechwa „Żuraw i czapla” (tekst w podręczniku)
Alina i Czesław Centkiewiczowie „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”
Aleksander Fredro „Paweł i Gaweł” (tekst w podręczniku)
Maria Krüger „Karolcia”
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty)
Beata Ostrowicka „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” (fragment w podręczniku)
Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
Maciej Wojtyszko „Bromba i inni” (fragment w podręczniku)
Klasa 4
Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii cz.1 – Lew , Czarownica i stara szafa”
Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
Rene Goscinny, Jean – Jacques Sempe „Mikołajek ma kłopoty”
Janusz Christa – „Kajko i Kokosz”
Klasa 5
Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”
Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
John Ronald Reuel Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
Klasa 6
Bolesław Prus – „Katarynka”
Karol Dickens – „Opowieść wigilijna”
Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
Kornel Makuszyński „Szatan z 7. klasy”
Ferenc Monar – „Chłopcy z Placu Broni”
Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”
Juliusz Słowacki – „Balladyna”
Klasa 7
A. de Sainy Exupery – „Mały książę”
A. Mickiewicz – „Dziady” cz. II
H. Sienkiewicz – „Latarnik”
Ch. Dickens – „Opowieść wigilijna”
H. Sienkiewicz „Latarnik”
J. Słowacki – „Balladyna”
F.H. Burnett – „Tajemniczy ogród”
E. Hemingway –„Stary człowiek i morze”
B. Prus – „Kamizelka”
A. Fredro – „Zemsta”
N. H. Kleinbaum – „Stowarzyszenie umarłych poetów”
Klasa 2 Gimnazjum
A. Mickiewicz - „Dziady cz.II”
J. Słowacki - „Balladyna”
A. Fredro - „Zemsta”
B. Prus - s„Kamizelka”
H. Sienkiewicz - „Krzyżacy”
Klasa 3 Gimnazjum
A.Christie „12 prac Herkulesa”
A. Fiedler – „Dywizjon 303”
A. de Sainy Exupery – „Mały książę”
M. Białoszewski „Pamiętnik z powstania warszawskiego”
Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze”
Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”


© Copyright 2015 Zespół Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie