Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Informujemy, że rekrutacja do przedszkola i szkoły
na rok szkolny 2015/2016 rozpocznie się 17 marca 2015 roku.
Szczegóły w zakładce "Rekrutacja do szkoły".


Szanowni Rodzice,

Zapraszamy na zajęcia "SZKOŁA RODZICA" czyli cykl spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Celem programu jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi, rozwiązywanie trudności wynikających z wychowywania dzieci. Czytaj więcej...
Ach ta Mysia

23 marca grupa dzieci z oddziału "0"B obejrzała spektakl dla dzieci pt. Ach ta Mysia. Przedstawienie przygotowali aktorzy Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino. Jest to zabawna i pełna humoru opowieść o przyjaźni między myszką Mysią, kotem Kiciusiem i ciocią Marynią. Dzieci przekonały się, że możliwa jest przyjaźń nawet między dawnymi wrogami. A najgorszą rzeczą jest samotność. W spektaklu występowały lalki i aktorzy. Tempo akcji podkreślała wspaniale dobrana muzyka. Aktorzy zostali nagrodzeni przez małą publiczność gromkimi brawami.
ML


Przyjście wiosny

Maluchy i starszaki z oddziały przedszkolnego w Wojnowie witały wiosnę 20 marca, a kolorowe ubiory uczestników miały zaakcentować rozpoczynającą się porę roku. W tym dniu grupa starsza zaprezentowała inscenizację „Pożegnanie Marzanny”, w której Marzanna z Zimą muszą odejść, aby swą władzę mogła sprawować Wiosna, która budzi do życia Przyrodę. Zakończeniem występu był wspólny pląs taneczny przy utworze „Powitanie wiosny”. Imprezie towarzyszyły wiosenne zabawy przy muzyce, a także konkurencje sportowe związane z wiosną takie jak „Wiosenne porządki”, „Sadzenie wiosennych kwiatów” czy „Cebule na grządce”.
MMG,EB


W stronę Słońca

20 marca 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie byli wpatrzeni w niebo. Chcieli zobaczyć, na czym polega zjawisko częściowego zaćmienia Słońca.
_____ Zaćmienie Słońca – zjawisko astronomiczne powstające, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przesłoni światło słoneczne. Wikipedia
_____ Młodzież podziwiała niezwykłe zjawisko, dzięki przedmiotom, zabezpieczającym oczy przed nadmiernym promieniowaniem. Czytaj więcej...
KANGUR 2015

19 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy konkurs MATEMATYCZNY „KANGUR”. W konkursie wzięło udział 35 uczniów w następujących kategoriach:Żaczek-3 uczniów, Maluch-12 uczniów, Beniamin-8 uczniów, Kadet-10 uczniów, Junior-2 uczniów. Na wyniki trzeba jednak jeszcze poczekać, trzymamy kciuki, życząc powodzenia.
NRozstrzygnięcie konkursu ,,Szumią szuwary”

Dnia 18 marca 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs logopedyczno-recytatorski ,,Szumią szuwary”, którego adresatami byli uczniowie klas pierwszych, uczestniczący w terapii logopedycznej. Celem konkursu było upowszechnianie kultury żywego słowa, rozbudzanie talentów i podnoszenie umiejętności recytatorów oraz inspirowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby... Czytaj więcej...
Wyniki konkursu biblijno - mitologicznego

9 marca odbył się IV Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijno – Mitologicznej, w którym wzięło udział 25 gimnazjalistów.
_____„Mitologia” oraz „Biblia” to główne źródła kultury europejskiej. Ich znajomość stanowi podstawę wiedzy humanistycznej. W tym roku sprawdzana była biblijna wiedza z „Ewangelii wg świętego Łukasza” oraz znajomość treści najbardziej znanych mitów i postaci mitologicznych oraz związków frazeologicznych pochodzących z greckiej mitologii. Czytaj więcej...
Wielkanoc staropolska na Pałukach

Wielkanoc, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, święto wielkiej radości i pojednania.
_____ W celu poznania tradycji i zwyczajów związanych z tym szczególnym czasem, uczniowie klasy 2 i 3 szkoły podstawowej udali się do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie, na warsztaty edukacyjne pn. „Wielkanoc staropolska na Pałukach”. Otoczeni niepowtarzalną scenerią i ciepłą atmosferą wysłuchali prelekcji dotyczącej okresu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkanocy, by następnie przystąpić do świątecznych prac. Uczniowie przygotowywali mazurki, które po wypieczeniu zdobili lukrem. Czytaj więcej...
Znamy zwycięzców szkolnego etapu Wielkiej Ligi Czytelników

W Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników wystartowało 44 uczniów szkoły podstawowej. Do końca walczyły już tylko 24 osoby: 14 uczniów z kl. II-III i 10 z klas IV-VI. W sumie wszyscy uczestnicy rozgrywek wypełnili 220 kart pracy, czyli przeczytali tyle samo lektur konkursowych! Aby móc ubiegać się o udział w półfinale wojewódzkim, należało zdobyć co najmniej 700 punktów. Czytaj więcej...Skontrum w bibliotece

Drodzy czytelnicy!
Uprzejmie informuję, że z powodu konieczności przeprowadzenia skontrum (kontroli księgozbioru), biblioteka szkolna w planowanym okresie od 12 marca 2015 r. do 24 kwietnia 2015 r. będzie nieczynna. W związku z tą sytuacją, do piątku (13 marca), proszę o zwrot przeczytanych książek oraz o wypożyczenie lektur zaplanowanych do omawiania w najbliższym czasie na lekcjach języka polskiego.
AS


Szanowni Rodzice,

zbliża się termin wyboru przez Państwa dzieci szkół ponadgimnazjalnych. W związku z tym konieczne i obowiązkowe jest wykonanie badań kandydatów do szkół o profilu zawodowym, którzy podczas praktycznej nauki zawodu narażeni będą na działanie uciążliwych, szkodliwych czy niebezpiecznych czynników dla zdrowia. Badania takie przeprowadza Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy według ściśle ustalonego harmonogramu. Uczniowie naszej szkoły badani będą 18 i 19 marca (środa i czwartek). Czytaj więcej...Zaczytani w „Buniu”

„Bunio” to miesięcznik edukacyjny przeznaczony dla pierwszaków. Jest to najlepiej znane uczniom naszej szkoły pisemko dla dzieci. Od blisko dwudziestu lat znajduje grono małych czytelników, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne numery. Pismo realizuje cele edukacji wczesnoszkolnej – poprzez zabawę przybliża zasady ortografii i gramatyki, a także prawa matematyki i przyrody. Każdy numer poświęcony jest innemu tematowi. Tematyka jest bliska dzieciom w tym wieku, zgodna ze zmianami pór roku oraz z bieżącymi wydarzeniami, takimi, jak: święta religijne, zwyczaje i obrzędy andrzejkowe i mikołajkowe, początek i koniec roku szkolnego, wakacje, wydarzenia związane z bezpieczeństwem dziecka w różnych sytuacjach życiowych. Czytaj więcej...„Czarodziejskie słowa”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl wystawiony przez Teatr ARTENES z Wrocławia pt. „Czarodziejskie słowa”. Ta malownicza baśń, której głównymi, choć niewidzialnymi bohaterami są magiczne słowa, pokazuje, jaką moc ma: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM. Uczniowie z dużą uwagą przyglądali się historii pewnej krnąbrnej księżniczki, która nie używała tych słów. Jej zachowanie doprowadziło do utraty najbliższych osób. Aby odzyskać swoich rodziców i zakochanego w niej księcia, musiała znosić wiele trudów i upokorzeń. Zrozumiała jak ważne są CZARODZIEJSKIE SŁOWA. To one otwierały jej drzwi, pomagały pokonać trudności, sprawiały, że ludzie, których spotykała stawali się lepsi.
_____ Pozostaje nam wierzyć, że od teraz młodzi widzowie nie zapomną o zwykłych - niezwykłych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.
MP


Wyskoczył z piórnika na teatralną scenę

6 marca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojnowie obejrzeli kolejny spektakl w ramach akcji Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem zaprezentowana została adaptacja książki Marii Kownackiej. Przedstawienie było transmitowane na żywo z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
_____ Chociaż książka został napisana kilkadziesiąt lat temu, jej treść jest nadal aktualna, ponieważ nawiązuje do uniwersalnych wartości. Opowieść o ludziku z plasteliny uczy nas, czym jest przyjaźń, lojalność, pomoc koleżeńska. W przedstawieniu bydgoskiego teatru zachwyca scenografia, muzyka i choreografia. Główny element scenografii stanowi ogromny piórnik, zajmujący całą scenę. Czytaj więcej...Internetowy kurs filmowy? – czy to dla mnie?

Na stronie Filmoteki Szkolnej pojawiła się ciekawa oferta bezpłatnych internetowych kursów filmowych dla uczniów, którzy zainteresowani są pracą dziennikarza czy filmowca. Czytaj więcej...
Wielkanocny kiermasz tanich książek

Biblioteka szkolna, jak zwykle w okresie przedświątecznym, zaprasza na kiermasz tanich książek Księgarni Tuliszków. Tym razem, w związku z trwającym skontrum (kontrolą księgozbioru), z oferty można korzystać tylko przed lekcjami – w godz. 7.30 – 8.30. Zainteresowani znajdą tu m.in. atlasy, słowniki, tablice szkolne, przepisy kulinarne, poradniki, komiksy, książki edukacyjne, serię „Violetta” i wiele innych. Ceny już od 1,90! Warto skorzystać z okazji i kupić świąteczne prezenty dla najbliższych :)
AS


Współpracy trzeba się nauczyć

Kolejne już zajęcia uczniów klasy 2a szkoły podstawowej przebiegały pod hasłem współpracy. Okazuje się, że dzieci świetnie znają to zagadnienie, potrafią wyjaśnić co ono oznacza, co przeszkadza, a co pomaga w dobrej współpracy.
_____ Ale od teorii do praktyki jeszcze daleko. Dlatego też, inicjowane zabawy i zadania na tym spotkaniu nastawione były na ćwiczenie, doświadczanie i budowanie pozytywnych zachowań współdziałanie, szukanie swojego miejsca w grupie, podejmowanie ról czy umiejętność komunikacji.
_____ Największe zamieszanie, ale przede wszystkim budowanie kreatywności i pomysłowości oraz wykorzystanie tego w działaniu przyniosła zabawa „Zbudujcie wieżę”.
MKK


Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej bibliotece

Przed feriami w naszej bibliotece przeprowadzone zostały Ogólnopolskie Wybory Książek. W głosowaniu udział wzięło w sumie 81 uczniów Zespołu Szkół w Wojnowie, którzy oddali 174 głosy. Członkinie koła bibliotecznego policzyły głosy w poszczególnych grupach wiekowych. W klasach I-III SP najczęściej wybierane tytuły to: „Kopciuszek”, „Kubuś Puchatek” i „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie klas IV-VI SP również wskazywali lektury szkolne: „Opowieści z Narnii”, „Akademia Pana Kleksa” i „Pinokio”. W gimnazjum najbardziej pożądane książki to: „Magiczne drzewo” i Harry Potter”. Pełne wykazy wybranych książek dostępne są w bibliotece oraz przesłane zostały do organizatorów akcji, którzy zbiorcze wyniki przekażą do MEN oraz opinii publicznej jako element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.
AS


Zaproszenie do udziału w konkursie wielkanocnym

Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku zaprasza do udziału w konkursie na pisankę wielkanocną. W konkursie mogą uczestniczyć osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Czytaj więcej...
Szkolny Klub Gier Planszowych

W minioną środę odbyło się pierwsze spotkanie fanów planszówek. Podczas dwugodzinnej zabawy udało nam się rozegrać partyjkę Chińczyka, Małego Detektywa, pośmiać się przy 5 Sekundach i nadać tytuł Super Farmera. Pomimo bardzo zróżnicowanego wieku graczy (od lat 5 do zaawansowanej pełnoletności) panowała atmosfera pozytywnej rywalizacji, zrozumienia i dobrej zabawy.
_____ Zapraszam na kolejne spotkanie w kwietniu.
PedagogKonsultacje logopedyczne

Zespół Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie oraz logopedzi zapraszają 19 marca 2015r.(czwartek) w godz. 16.15 – 18.00 na konsultacje logopedyczne i neurologopedyczne (dzieci z problemami neurologopedycznymi, osoby dorosłe po przebytych udarach, guzach mózgu). Celem akcji jest ułatwienie osobom z zaburzeniami mowy dostępu do profesjonalnej diagnozy. W czasie wizyty diagnostycznej logopedzi zbadają funkcje połykania, oddychania, sprawdzą zgryz i warunki anatomiczne narządów mowy, dokonają badania poprawności artykulacyjnej oraz kompetencji językowej.
Serdecznie zapraszamy!
MJJ,AT


M@sz Wi@domość

Zapraszamy do pobrania kolejnego numeru gazetki M@sz Wi@domość.


Zajęcia podczas FERII


Przyjemnie i pożyteczne na "5+"

Dla uczniów klasy szóstej udział w zajęciach w czasie ferii był doskonałą okazją z jednej strony na umocnienie więzi w grupie, z drugiej zaś strony na usystematyzowanie wiedzy z języka polskiego i matematyki przed sprawdzianem. Przeprowadzone analizy wyników próbnych sprawdzianów pokazały, że uczniowie mają duży problem z uważnym czytaniem i rozumieniem poleceń, dlatego podczas tych zajęć najwięcej uwagi poświęcono na wnikliwe czytanie i analizowanie zadań. Głośne czytanie, powtarzanie i właściwa interpretacja treści zawartej w poleceniach to połowa sukcesu. Dzięki różnorodności działań zajęcia zdaniem uczniów nie były nudne, uczyły jak zdrowo rywalizować i bawić się matematyką.
A,KM


Aktywnie w ferie

Dzień 19 lutego przyniósł uczniom z klas 1 gimnazjum moc dobrej zabawy i sporo radości. Grupa uczniów wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Bydgoszczy. Po przyjeździe do Bydgoszczy rozpoczęło się zwiedzanie Starego Miasta: Wyspy Młyńskiej, Wenecji, ul. Długiej, pomnika Kazimierza Wielkiego i oczywiście ul. Mostowej. Po spacerze zacisznymi uliczkami grupa udała się do kina. Humor, przygoda i ciekawe efekty, zwroty akcji i świetna gra aktorska towarzyszyły uczniom, którzy obejrzeli w Multikinie film pt. „Pingwiny z Madagaskaru”. Najnowszy film twórców „Madagaskaru” to wielka przygoda pingwinów, które odwiedziły Antarktykę, Wenecję, Szanghaj, Nowy Jork i Kentucky. Wycieczka była z pewnością urozmaiceniem podczas tegorocznych ferii zimowych.
NK


Papierowe wariacje

Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach. A co robić, gdy za oknem śniegu ani śladu? Grupa uczniów klasy 1A gimnazjum wzięła udział w integracyjnych zajęciach plastycznych prowadzonych przez wychowawcę. Podczas zajęć wspólnymi siłami powstała praca – kolorowa karuzela z papierowymi motylami, która ozdobiła salę lekcyjną. Podczas zajęć najważniejsze było współtworzenie w grupie, a także czerpanie przyjemności z inspirującej twórczej atmosfery, choć efekt również zadowolił twórców.
NK


Zajęcia artystyczne pt.: „Nasze rękodzieło”

Uczniowie chcący rozwijać swoje umiejętności manualne i zainteresowania artystyczne mogą raz w miesiącu uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, które pozwolą na poznawanie nowych technik plastycznych i dekoratorskich. W drugim semestrze planowane są cztery spotka. Zajęcia będą się odbywać w naszej szkole, w soboty od godziny 9.00 do 12.00.,chętni uczniowie mogą zgłaszać się do nauczyciela plastyki i techniki. W pierwszym dniu ferii odbyło się spotkanie grupy uczniów, którzy wyrazili zainteresowanie zajęciami rękodzielniczymi. Celem zajęć było wykonanie lalki z filcu, na konkurs pt.: „Moja tęczowa laleczka”. Czytaj więcej...Cyrk „Heca”

W czwartek 12 lutego w naszej szkole gościł cyrk „Heca”. Podczas pokazu, uczniowie podziwiali klauna, który zaprezentował pokaz żonglerki, jazdę na monocyklu i mini rowerku. Z dużym zainteresowaniem oglądali tancerkę, wykazującą się niezwykłą zręcznością podczas tańca z kołami hula hop, a także prezentującą sztuczki i umiejętności zwierząt. Wielkich emocji dostarczył występ z wężem, a przede wszystkim możliwość pogłaskania go. Dużą radość sprawił dzieciom tresowany pies i jego śmieszne popisy. Pojawił się także słoń, który wykonywał liczne akrobacje. Czytaj więcej...Karnawałowe szaleństwo

Tuż przed feriami w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym udział wzięli uczniowie klas 0 - 3. Wszystkie dzieci dzięki niecodziennym strojom, kolorowo udekorowanej sali, mogły w tym dniu poczuć się wyjątkowo. Na bal przybyły wróżki, księżniczki, piraci, można też było spotkać groźnego rekina, czy króla Juliana. Dzięki interaktywnej zabawie – przedstawieniu, które stworzył zespół teatralny „Grupa T" dzieci zaproszone zostały do bajkowego świata, w którym grały główne role. Dobrej zabawie, tańcom przy muzycznych hitach z udziałem postaci ze świata bajek, towarzyszyło wiele konkursów. Wszystko to, przyczyniło się do fantastycznej zabawy, a uczniowie już czekają na przyszłoroczny bal karnawałowy.
MP


Uczennice drugiej klasy gimnazjum uczestniczyły w programie edukacyjnym
pt.: „Jeżdżę z głową”

W programie pt.: „ Jeżdżę z głową” uczestniczyły uczennice klasy 2A: Żaneta Staniec, Daria Wiśniewska, Natalia Sikorska, Magdalena Wysocka, Aleksandra Krzewińska, Beata Szpojda. Nadrzędnym celem programu jest upowszechnianie kultury i wzajemnego szacunku wszystkich uczestników ruchu drogowego. Program propaguje bezpieczną jazdę na rowerze i promuje rower jako środek transportu: tani, ekologiczny, korzystny dla zdrowia. W ramach programu uczennice poznały szczegółowe przepisy dotyczące rowerzysty. Przygotowały i przedstawiły prezentację na temat bezpieczeństwa na drodze skierowaną do najmłodszych uczniów. Przeprowadziły akcję profilaktyczną dla dorosłych pt.: „ Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Czytaj więcej...Zajęcia z pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych zagrażających życiu lub zdrowiu. Umiejętne udzielenie pomocy osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale i moralnym ze strony każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia. Z tego względu uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez osoby wykwalifikowane z tego zakresu w naszej szkole. Udzielili uczniom lekcji, jak, dbając o własne bezpieczeństwo, pomóc poszkodowanemu, w jaki sposób wezwać pomoc, co zrobić, gdy poszkodowany jest nieprzytomny, jak wykonuje się resuscytację albo kiedy i jak ułożyć ofiarę w bezpiecznej pozycji. Czytaj więcej...Wielka Liga Czytelników – wyniki konkursu w lutym

Trwają eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Ze względu na ferie zimowe uczestnicy otrzymali zestawy lektur, aby w wolnych chwilach czytać i gromadzić punkty. Zgodnie z regulaminem, do eliminacji wojewódzkich może zakwalifikować się uczestnik, który zdobył przynajmniej 700 punktów. Szkoła jest reprezentowana przez jeden zespół trzyosobowy z klas II-III i jeden zespół z klas IV-VI , złożone z zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów. Eliminacje szkolne trwają do 13 marca 2015 r. Czytaj więcej...
< Luty > < Styczeń cz.2 > < Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 >
< Listopad cz.1 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl