Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie
01.09.2014 r. o godz. 8.30.

(W dniu tym godziny dowozów uczniów do szkoły obowiązują wg rozkładu z poprzedniego roku szkolnego)


Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Gimnazjum
w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie w roku szkolnym 2014/2015


Informacja dla rodziców uczniów klasy 1 szkoły podstawowej

Prosimy o zakup podręcznika do przedmiotu religia: "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" (podręcznik + karty pracy), red. ks. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo św. Wojciecha - Poznań.
Informacje dotyczące pozostałych podręczników i ćwiczeń do kl. 1 SP podane zostaną w terminie późniejszym.


Do dnia 5 września 2014 roku - termin składania wniosków o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów objętych Rządowym programem pomocy uczniom w 2014 roku „Wyprawka szkolna”.


Wyprawka szkolna 2014/2015

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej. Czytaj więcej...Zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego (gr.4,5-l. i gr.3,4-l.) 29.08.2014 godz. 16.15 w budynku przedszkola. Na zebraniu m.in. kwestie dotyczące wyposażenia dziecka w podręczniki i przybory.
M.M.-G.


Zebranie informacyjne z rodzicami 5-latków (rocznik 2009), zapisanych na 5 godzin
odbędzie się 28.08.2014r. o godz.17.00 w budynku szkoły (sala 41).
ML


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


Rok 2013 Rokiem Szkoły w Ruchu!


Otrzymaliśmy tytuł „Szkoła w Ruchu”!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja ta polegała na wykonaniu zadań związanych z aktywnością fizyczną, które pokazały, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dbają o zdrowie. Czytaj więcej...M@sz wi@domość

Zapraszamy do pobrania kolejnego numeru gazetki - M@sz Wi@domość.


Warsztaty plastyczne w Skłudzewie – czerwiec 2014

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Odbyły się one w pałacu w Skłudzewie, gdzie mieści się siedziba Fundacji Piękniejszego Świata. Główny cel działalności fundacji to dbanie o rozwój wyobraźni twórczej oraz umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki na świeżym powietrzu i treningu twórczego myślenia. Animator tej części zajęć pan Leszek opowiadał uczniom o roli wyobraźni i wprowadził w nastrój swobodnego tworzenia. Później dzieci wyszły w plener, aby obserwować i szkicować piękno otaczającej przyrody. W trakcie dalszych zajęć uczniowie wykonali swoje wizytówki. Ostatnim punktem pracy warsztatowej było wykonanie pracy malarskiej na płótnie. Zajęcia upłynęły w tak szybkim tempie, że dzieci z dużym rozczarowaniem przyjęły informację o i ich zakończeniu.
BW


Moda na życie wolne od uzależnień

25 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbyła się akcja w ramach realizacji programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.
_____ Młodzież wysłuchała pogadanki pani Sandry Mindrak – policjantki z komendy w Koronowie - o skutkach uzależnienia od narkotyków, alkoholu, przemocy, bezpieczeństwie w czasie wakacji. Następnie wszyscy uczestnicy akcji wykonali gest jedności z ludźmi popierającymi idee wolności od nałogów, walki o zdrowie młodych ludzi i odpowiednie relacje z rówieśnikami. Czytaj więcej...Samorząd Uczniowski - podsumowanie

Zbliża się koniec roku szkolnego. Jesteśmy jeszcze w budynku szkoły, ale myślami znajdujemy się już daleko stad, przeżywając kolejne wakacyjne przygody. Lecz zatrzymajmy się jeszcze na chwilę. Zanim wyruszymy w naszą dwumiesięczną podróż, zobaczmy podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji - może odnajdziecie sie na którymś ze zdjęć?
SUCzytaj więcej...DZIEŃ PSZCZELARZA

W słoneczny poranek 18 czerwca 2014r grupy dzieci z „zerówek” wyruszyły na wycieczkę autokarową do Parku w Siennie. Celem wyjazdu były zajęcia edukacyjne pt. „ Dzień pszczelarza”. Po przybyciu do parku dzieci zostały podzielone na trzy grupy, które uczestniczyły w kolejnych zajęciach.
_____ Pani Krysia oprowadzała dzieci po parku pokazując buk, który wiosną ma kolorowe liście oraz Pomniki Przyrody znajdujące się na terenie Parku w Siennie. Na łące dzieci obserwowały latające trzmiele i barwną ważkę. W bujnej trawie porastającej łąkę odkryły żabę, a pod kamieniami ukrywały się wije. Czytaj więcej...


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl