Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie
w roku szkolnym 2015/2016 - pobierz.


Szkolny Klub Gier Planszowych

Nasz Szkolny Kluby Gier Planszowych cieszy się coraz większą popularnością. Spotkania mijają w pogodnej atmosferze pozytywnej rywalizacji. Mamy już swoich stałych klubowiczów!
____________ Kolejne spotkanie przy planszówce 05.05.2015 r. o godzinie 15:00– 17:00 Czytaj więcej...Książka i biblioteka w krzyżówce

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszyscy czytelnicy mogą wziąć udział w przygotowanym z okazji święta konkursie. Zadanie polega na rozwiązaniu krzyżówki (TUTAJ) i dostarczeniu do biblioteki hasła wraz objaśnieniem jego znaczenia. Termin składania podpisanych kartek z odpowiedziami upływa 8 maja o godz. 8:30. Tego dnia o godz. 11:05 wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostaną drobne upominki. Zapraszam do zabawy! :)
AS


„Turniej słowa” za nami

29 kwietnia w ZS w Sicienku odbyły się powiatowe eliminacje konkursu pt. „Turniej Słowa – Słowa źródłem inspiracji”.
_____ Turniej składa się z trzech części: konkursu recytatorskiego, konkursu poezji śpiewanej oraz konkursu ilustratorskiego. Nasi uczniowie wzięli udział we wszystkich kategoriach. Wyniki eliminacji plastycznych jeszcze nie są znane. W kategorii „turniej recytatorski - uczniowie gimnazjum” Julia Pastusiak z klasy 1 A zdobyła wyróżnienie, z kolei Celina Kalitowska, także z 1A, zajęła trzecie miejsce. Natomiast w kategorii „turniej recytatorski - klasy 4 – 6” Natalia Ciężka zdobyła ex aequo 2. miejsce. Biorąc pod uwagę, że nie przyznano 1. miejsca, Natalia jest w zwycięskiej parze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
KM


Czytelnictwo klas w kwietniu

W minionym miesiącu najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy V SP, na drugim miejscu znalazła się klasa III SP, a na trzecim klasa 1B gimnazjum. Ostatnie miejsce tym razem zajęła klasa VI SP. Wyniki pozostałych klas dostępne są TUTAJ.
AS


Przegląd pieśni patriotycznych

24 kwietnia w WDK w Kruszynie odbył się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Paulina Jurkiewicz – kl.IV SP oraz Alicja Prętka - kl.I Gimnazjum. W związku z niską frekwencją w kategoriach: klas I-III SP i Gimnazjum, wszystkie kategorie zostały połączone i przyznano tylko jedną nagrodę. Grand Prix Przeglądu otrzymała Paulina Jurkiewicz reprezentująca Zespół Szkół w Wojnowie. Paulina będzie miała okazję wystąpić na Majówce w Sicienku oraz reprezentować Gminę Sicienko w Powiatowym Przeglądzie w Mroczy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szu


Egzaminy, egzaminy...i już po

Od 21 do 23 kwietnia we wszystkich gimnazjach w Polsce trzecioklasiści zmagali się z testami. Nasi uczniowie również dzielnie przystąpili do rozwiązywania działań.
_____Gimnazjaliści pełni emocji przed każdą częścią testu losowali swoje miejsca oraz pełni wrażeń opowiadali o zadaniach po wyjściu z sal. Każdego dnia pomiędzy poszczególnymi częściami egzaminu uczniowie byli częstowani ciepłym daniem i herbatą. Mamy nadzieję, że posiłek pomógł im w lepszym skupieniu się podczas rozwiązywania testów :). Emocje już powoli opadają, a wszystkim pozostaje czekać na wyniki, które zostaną ujawnione 19 czerwca.
KM,MM


PIERWSZA POMOC

Uczniowie klasy II uczestniczą w cyklu zajęć dotyczących Pierwszej Pomocy. W tym roku zajęcia mają na celu przypomnienie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia poćwiczą sprawdzanie przytomności, wezwanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycję boczną oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Podsumowaniem zajęć będzie udział w między klasowym konkursie I pomocy.
V,MB


WYRECYTOWANE ZWYCIĘSTWO!

Dnia 21 kwietnia w Samsiecznie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 SP, pn: „Wiersze dla dzieci na cztery pory roku”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej, propagowanie talentów i zdolności dzieci oraz integrowanie uczniów z różnych szkół.
_____ Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas 1-3; Weronika Guziołek kl. III, Magdalena Nabiałkowska kl. II, Emilia Szymocha kl. Ib
_____ Podczas konkursu dzieci miały okazję nie tylko pokazać swoje doskonałe umiejętności recytatorskie, ale także przełamać lęk występując przed szeroką i na dodatek obcą im publicznością. Uczestnicy recytowali pięknie przygotowane wiersze z literatury dziecięcej, ich ciekawa interpretacja, żartobliwe treści przykuwały uwagę dziecięcej publiczności. Czytaj więcej...Ogólnopolska Kampania Przeciwko Wiwisekcji

Ogólnopolska Kampania Przeciwko Wiwisekcji jest inicjatywą dążącą do zaprzestania wszystkich testów przeprowadzanych na zwierzętach w naszym kraju. 24 kwietnia obchodzony jest dzień przeciwko wiwisekcji. Również w naszej szkole są uczniowie, którzy uważają że eksperymenty na żywych istotach, które pragną życia i wolności oraz mają niepodważalną zdolność do odczuwania bólu są nieetyczne i powinny zostać powstrzymane. Z tej okazji 24 kwietnia została wykonana gazetka, a także przygotowane ulotki informacyjne. Za zaangażowanie dziękuję: Patrykowi Bukato, Alicji Ziętara, Ilonie Kocięckiej oraz Szymonowi Kochańskiemu. Szymon Kochański z tej okazji napisał wiersz pt. „Ściany we krwi”.
NB


Nowi czytelnicy biblioteki

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wojnowie zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki.
Pierwszoklasiści korzystają ze zbiorów biblioteki już od początku roku szkolnego, gdyż jako pierwszy rocznik mają do dyspozycji bezpłatne podręczniki w postaci „Naszego elementarza”. Teraz, po poznaniu prawie wszystkich liter, mogą już samodzielnie wybierać i wypożyczać inne zbiory. Dzieci na zajęciach bibliotecznych dowiedziały się, jak są ustawione książki w bibliotece, z których działów korzystać, aby wybrać lekturę „w sam raz”, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak postępować z książkami. Czytaj więcej...Święto Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki przedszkolaki z Wojnowa udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem poznawały bibliotekę. Nieliczne z nich były już w tym miejscu z rodzicem, ale większość z nich była pierwszy raz z wizytą. Dzieci oglądały regały z książkami, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę, zapoznały się z „kącikiem malucha”. Panie również wypożyczyły książeczki, aby przeczytać je w przedszkolu. Podczas spotkania w bibliotece, dzieci wysłuchały kilku utworów czytanych przez panią bibliotekarkę, a dzieci ze swej strony zaśpiewały wiosenną piosenkę i zaprosiły do zabawy tanecznej „Zielony walczyk”. Czytaj więcej...Kącik logopedyczny

Kwietniowy kącik logopedyczny poświęcony jest następującemu tematowi: Jak wspierać rozwój mowy dziecka? Więcej informacji w zakładce Logopeda/Ciekawostki.
MJJ


Szkolny Konkurs Recytatorski

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który był kolejnym eliminacyjnym szczeblem na drodze do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Po klasowych zmaganiach, wybrani uczniowie zaprezentowali się przed koleżankami i kolegami z klas 1-3. Wiersze, które recytowali były zabawne, pełne humoru, wywołujące uśmiech na twarzach odbiorców, a jednocześnie mówiące o życiowych i niezwykle ważnych na co dzień sprawach. Wszyscy recytujący włożyli dużo pracy w przygotowania do swoich występów. Czytaj więcej...
Szkolny konkurs plastyczny pt.: „KWIATY DLA PATRONKI”

W dniu święta szkoły, zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, który w tym roku szkolnym był dopełnieniem uroczystości z okazji urodzin patronki Anieli hrabiny Potulickiej. Prace nagrodzone w konkursie były wyeksponowane w trakcie uroczystości szkolnej. Będzie można oglądać je na wystawie w galerii szkolnej.
_____ Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kompozycji z kwiatów, w technice dowolnej, na kartce formatu A3. Prace uczniów prezentowały różne techniki plastyczne: malarstwo akwarelowe, temperowe, techniki mieszane rysunkowo – malarskie. Najładniejsze kompozycje zostały nagrodzone . Czytaj więcej...
Święto Szkoły pod patronatem KUL

Co roku w rocznicę urodzin naszej patronki Anieli hr. Potulickiej obchodzimy Święto Szkoły. Tym razem przypadło ono 13 kwietnia. Uroczyście świętowaliśmy ten dzień w towarzystwie wyjątkowych gości: pani prof. dr hab. Urszuli Paprockiej-Piotrowskiej - Prorektor KUL ds. Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz pani Anny Tarnowskiej-Waszak - dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL. Obecność tak wyjątkowych osób związana jest z faktem, iż od zeszłego roku nasza szkoła może poszczycić się patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
_____Z okazji Dnia Patronki uczniowie szkoły przygotowali uroczystość. Tradycyjnie na początku miała miejsce cześć oficjalna, po której nastąpił montaż słowno – muzyczny, który podkreślał wagę symboli szkoły: patronki, hymnu, sztandaru oraz logo. Czytaj więcej...

< Kwiecień > < Marzec > < Luty > < Styczeń cz.2 >
< Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 >
< Listopad cz.1 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl