Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Rodzice dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
proszeni są o podpisanie umowy o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego.
Podpisywanie umów w dniach 12 – 21.05.2015r. w sekretariacie szkoły w godz. 7.30– 15.00.
Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.


Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie
w roku szkolnym 2015/2016 - pobierz.


III Konkurs czytania prozy w j. angielskim

Już po raz trzeci w gimnazjum odbył się konkurs czytania prozy w j.angielskim. W tym roku uczniowie mieli za zadanie odczytać wylosowany fragment utworu. W tym roku była to fantastyka. Do wyboru były takie utwory jak: “The Lord Of The Rings”, “The Hobbit, or There and Back Again”, “Twilight” oraz “The Host”. Również w tym roku poziom był bardzo wysoki, więc wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Otrzymali również punkty dodatnie i oceny bardzo dobre z j. angielskiego. Czytaj więcej...Zaproszenie do udziału w warsztatach plastycznych

Warsztaty plastyczne w Skłudzewie organizowane są dla chętnych 25 uczniów naszej szkoły, w dniu 25.06.2015r. Wyjazd ze szkoły planowany jest ok. godz. 8.45, a powrót około godziny 16.00. Należy odebrać dzieci sprzed szkoły, gdyż transport jest zapewniony tylko do szkoły.
_____ W programie są: zajęcia w plenerze, warsztaty w pracowni malarstwa, (malowanie na szkle) zwiedzanie zabytkowego kompleksu pałacowo – parkowego, oglądanie wystaw w galeriach sztuki dziecięcej i profesjonalnej. W przerwie na posiłek odpoczynek przy ognisku. Koszt warsztatów na jednego ucznia wynosi 55 zł (materiały, atrakcje, dowóz, kiełbaski). Czytaj więcej...„Moje rękodzieło” w maju

Odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „ Moje rękodzieło”. Uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły, którzy lubią spędzać wolny czas wykonując różnorodne prace plastyczne. Tym razem uczennice wykonały obrazy z motywem wiosennym, które malowały farbami akrylowymi na płótnie. Wybrane prace zostaną przekazane jako nagrody dla uczestników konkursów i zabaw w Dniu Dziecka, organizowanym przez Sołectwo Wojnowo w dniu 07.06.2015r.
Wszystkim artystkom dziękuję za udział w zajęciach i zapraszam na następne.
BW


„Sztuka Wyboru”

21 maja klasa 2A gimnazjum odbyła wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Policji, w trakcie której uczniowie zapoznali się z zawodem policjanta. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Fundacji Sztuka Wyboru, za co bardzo dziękujemy. Cały dzień spędziliśmy pod opieką st.asp. Pauliny Malinowskiej z Wydziału Komunikacji Społecznej. Pierwszym punktem programu była wizyta w Wyższej Szkole Gospodarki, gdzie obejrzeliśmy pokaz psów policyjnych, pokaz ambulansu kryminalistycznego oraz mobilnego centrum monitoringu. Następnie udaliśmy się do Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie poszliśmy zobaczyć strzelnicę policyjną i trenażer, na którym policjanci trenują strzelanie. Kolejnym punktem był ambulans profilaktyczny ruchu drogowego. Czytaj więcej...Kącik logopedyczny

Opóźniony rozwój mowy (ORM) to coraz częściej występujące zaburzenie u dzieci. Jego przyczyną mogą być problemy neurologiczne, ale nie tylko. Więcej informacji na ten temat w zakładce Logopeda/Ciekawostki. Serdecznie zapraszam.
MJJ


„Dziękuję, Nie” – zajęcia profilaktyczne w klasie 6

Klasa 6 szkoły podstawowej uczestniczy w programie „Dziękuję, nie”. Celem programu jest wyposażenie młodzieży w umiejętność nie konfliktowego odmawiania. Mieści się w tym przygotowanie uczniów do odważnych a zarazem racjonalnych reakcji na presję wywieraną przez rówieśników, by używać substancji, poprzez rozwijanie u nich kompetencji, autonomii i odpowiedzialności. W trakcie zajęć uczestnicy wypełnili ankiety na temat używania substancji oraz opracowali wyniki. Następnie samodzielnie zaprojektowali własne ankiety dla dorosłych. Głównym tematem programu jest ćwiczenie umiejętności asertywnej odmowy. W tym celu uczniowie sporządzili listę praw asertywnych, czyli zasad, w jaki sposób chcą być traktowani i wynikających stąd zasad traktowania przez nich innych. Czytaj więcej...„Opatrunek na Ratunek”

Samorząd Uczniowski włączył się do wyjątkowej akcji „Opatrunek na ratunek” zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Celem akcji było zebranie bandaży, gaz, strzykawek, rękawiczek jednorazowych, itp. dla misyjnych szpitali w Afryce. I tym razem uczniowie nie zawiedli. Zebrano: ponad 30 par rękawiczek, 40 bandaży, 50 strzykawek, 40 plastrów z opatrunkiem i dużo, dużo więcej. Wszystkim bardzo dziękujemy!
SUKonkurs fotograficzny

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6 oraz uczniów gimnazjum do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Dolina Noteci i inne ciekawostki przyrodnicze w obiektywie”. Zdjęcia prosimy dostarczać do 5 czerwca 2015 r. do p. Natalii Białczyk lub p. Elżbiety Mikołajczyk (wywołane lub na pendrive). Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych, propagowanie fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu, zachęcenie do obcowania z przyrodą, jej bliższego poznawania oraz jej ochrony. Na nacjekawsze zdjęcia czekają nagrody, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału.
NB


Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

Już po raz drugi w Strzelewie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s sing” dla klas 4-6 sp. Oczywiście nie obyło się bez reprezentacji uczniów z Wojnowa. Wykonawców do konkursu przygotowały panie Małgorzata Materka i Monika Jerzewska. Uczniowie przepięknie wykonali utwory takich artystów jak: Celine Dion, Shakira, Meghan Trainor, 5 Seconds of Summer i The Lumineers. Do uczestnictwa w konkursie zgłosili się również przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Strzelewie, Kruszynie, Samsiecznie i Sicienku. Jury oceniało głównie umiejętności wokalne i językowe. Konkurs był również świetną okazją do integracji uczniów i nauczycieli szkół w gminie. Nasi reprezentanci dostarczyli nam mnóstwo emocji. Paweł Stasiak zajął zaszczytne II miejsce na podium. Dziękujemy za dostarczenie nam tylu pozytywnych wrażeń. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku!
JMPrzyjaciel...to ktoś bardzo ważny!

Uczniowie klasy 2a uczestniczący w zajęciach psychoedukacyjnych zbliżają się do końca, przygotowanego dla nich, cyklu spotkań.
_____ Piękna wiosenna pogoda dała nam możliwość wyjścia na dwór i zabawy z chustą animacyjną Klanza. Czas ten, spędzony był w atmosferze zabawy, współpracy, wzajemnej pomocy i pozytywnej rywalizacji, w zależności od zadania jakiemu grupa musiała sprostać.
_____ Ale to nie wszystko. Poruszyliśmy też, ważny dla każdego człowieka, temat przyjaźni. Staraliśmy się, na podstawie opowiadania o przyjaźni, określić cechy dobrego przyjaciela, poszukać go wśród swoich rówieśników. Czytaj więcej...Wystarczy zobaczyć, aby zrozumieć!

Ciekawe doświadczenia fizyczne pod okiem nauczyciela p. Anny Nowakowskiej przygotowały gimnazjalistki trzeciej klasy dla uczniów z podstawówki. Uczennice starały się przekonać, że dla każdego samodzielnie wykonane eksperymenty są najlepszym sposobem poznawania i zrozumienia praw fizycznych, dlatego też zachęcały wszystkich uczniów do wykonania choćby jednej próby.
_____ Ada Szmulewicz i Ola Niedzwiedzka samodzielnie przygotowały zestaw doświadczeń z budowy cząsteczkowej oraz z właściwości ciał w różnych stanach skupienia. W większości były to proste do zrobienia eksperymenty. Czytaj więcej...Konkurs wiedzy o starożytności

W maju uczniowie klas pierwszych gimnazjum zmagali się z epoką starożytną. Do szkolnego konkursu wiedzy o tej wspaniałej epoce przystąpiło dziesięciu śmiałków, z których tylko czterech zakwalifikowało się do finału. Mimo trudnych pytań uczestnikom humor dopisywał. Świetnie poradzili sobie z zadaniami wymagającymi znajomości mapy świata starożytnego oraz najważniejszych zabytków. Wszyscy uzyskali wysokie wyniki oraz otrzymali nagrody książkowe. Czytaj więcej...Dokąd po gimnazjum? Absolwenci proponują! Cz.3.

Po przerwie, spowodowanej przygotowaniami do egzaminów, uczniowie w ramach cyklu spotkań z absolwentami naszej szkoły, spotkali się z Patrycją Kwintą – matematyczką i ekonomistką.
_____ Pani Patrycja odwiedziła nasza szkołę 15 maja. Na początku spotkania była chwila wspomnień, następnie nasza absolwentka opowiedziała o swojej drodze zawodowej. Pani Patrycja od kilku lat świetnie łączy zdobywanie gruntownego wykształcenia z zyskiwaniem doświadczenia zawodowego. Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku, a kończy studia w Toruniu. Bardzo ciekawie mówiła o swojej pracy i ambicjach zawodowych. Czytaj więcej...Konkurs Recytatorski

14.05.odbył się Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Tematyka konkursu była dowolna. Uczniowie biorący w nim udział, samodzielnie wybierali wiersze do recytacji, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Julia Wiśniewska z kl.IV a w kategorii gimnazjum Jakub Karwecki z kl. IB
No, MKKKonkurs wiedzy o Unii Europejskiej

13 maja 2015 roku w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Na początku uczestnicy odśpiewali hymn Wspólnoty. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z klasy IV, V i VI. Uczniowie wykazali się szerokim zakresem wiedzy o krajach członkowskich. I miejsce zajęły uczennice klasy czwartej: Wiktoria Karczewska, Zuzanna Kolano i Julia Wiśniewska. Drugie miejsce przypadło uczniom z klasy V: Alicji Oboz, Kacprowi Szmulewicz i Jakubowi Konera. Trzecie miejsce zajęła drużyna klasy VI w składzie: Kajetan Chudzyński, Wiktoria Jakubowska i Kamil Sikora. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
AK


Dzień Projektów Gimnazjalnych

Dla uczniów klas drugich dzień prezentowania projektów gimnazjalnych jest ważnym dniem. Młodzież, która utworzyła w tym roku szkolnym 13 zespołów, aktywnie pracowała już od października ubiegłego roku, zaś efekty swojej pracy prezentowała 7 maja 2015r. Praca metodą projektu edukacyjnego jest naszym uczniom dobrze znana. Uczniowie sami wybierają sobie opiekuna oraz temat, który chcieliby realizować. Wśród tematów pojawiły się zagadnienia poszerzające wiedzę z języka polskiego, historii, religii, techniki, informatyki i wychowania fizycznego. Przedmioty przyrodnicze reprezentowały: biologia, geografia oraz fizyka. Prezentacje uczniów podziwiali starsi i młodsi koledzy, rodzice i nauczyciele. Czytaj więcej...Ochrona środowiska

W związku z omawianiem na lekcjach biologii tematów związanych z ochroną środowiska w klasie III w gimnazjum powstał wiersz, którego autorką jest uczennica klasy III b Adrianna Szmulewicz. Wiersz z pewnością jest warty uwagi i zastanowienia. Czytaj więcej...IV Gminny Konkurs Logopedyczny – rozstrzygnięty!

Dnia 14 maj 2015 roku w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbył się IV Gminny Konkurs Logopedyczny, którego celem było upowszechnianie wiedzy logopedycznej, troska o poprawność językową oraz kształtowanie umiejętności swobodnego i kulturalnego zachowania się. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I-III ze szkół w: Kruszynie, Samsiecznie oraz Wojnowie, którzy aktualnie uczęszczają na zajęcia terapii logopedycznej. Konkurs prowadzony był w dwóch etapach:
- etap szkolny – podczas, którego wyłoniono z klas I-III SP 3 uczniów, po jednym z każdej klasy – reprezentantów szkoły
- etap gminny – przesłuchania finalistów. Czytaj więcej...
ZUZIA I HUBERT ZWYCIĘZCAMI KONKURSÓW

Uczniowie klasy 1a brali udział w dwóch konkursach zorganizowanych przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. W konkursie plastycznym „W świecie płazów i gadów” Zuzanna Piwowar zdobyła I miejsce, natomiast w konkursie „Arcydzieła z odpadów” Hubert Buller zdobył I miejsce , a Zuzanna Piwowar otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!KANGUR 2015

Znane są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2015”. Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
- SP - w kategorii Beniamin: Kacper Szmulewicz - kl. V, Natalia Kucharska - kl. V.
Opiekun - p. Grzegorz Wożniak.
- GIMNAZJUM - w kategorii Junior: Adrianna Szmulewicz - kl.3 gimnazjum.
Opiekun - p. Mariola Nawrocka.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych „potyczek” z matematyką.
N


Ogólnopolski konkurs „Świat za sto lat” -
pokaż swoją wizję Ziemi i przeżyj niezapomnianą wakacyjną przygodę

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów gimnazjum do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Świat za sto lat”, który jest odpowiedzią na hasło Światowego Dnia Wody 2015: „Woda i zrównoważony rozwój”. Zadanie polega na zaprojektowaniu plakatu przedstawiającego wizję Ziemi w 2115 roku, gdzie motywem przewodnim jest znaczenie wody w życiu człowieka oraz racjonalna gospodarka jej zasobami. Do pracy należy dołączyć maksymalnie trzyzdaniowy opis, stanowiący komentarz autora. Czytaj więcej...Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Z okazji święta każdy czytelnik wypożyczający książkę w naszej bibliotece częstowany był cukierkami i otrzymywał zakładkę do książki. Punktem kulminacyjnym było losowanie drobnych upominków wśród uczestników konkursu, którzy prawidłowo rozwiązali krzyżówkę o książce i bibliotece. Los uśmiechnął się do 7 osób. Byli to uczniowie SP: Julia Rajewska z kl. 1b, Sebastian Bukolt z kl. 1b, Zuzanna Mądraszewska z kl. 1b, Adrian Buller z kl. 1b, Emilia Materka z kl. III oraz gimnazjalistki: Weronika Pierzyna z kl. IIA i Izabela Słomian z kl. IA. Przy okazji dziękuję za życzenia!
AS


OPATRUNEK NA RATUNEK!

Fundacja Redemptoris Missio prowadzi akcję "Opatrunek na Ratunek", polegającą na zbiórce materiałów opatrunkowych dla pacjentów misyjnych szpitali. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Prosimy o przekazywanie środków opatrunkowych, mogą to być: bandaże, plastry i gazy, strzykawki, rękawiczki jednorazowe, które posłużą chorym na misjach. Zachęcamy do włączenia się w akcję fundacji.
_____ Materiały opatrunkowe można przekazywać pani M.Jerzewskiej, p. A.Klósce, p. D.Politowicz.
_____ Wszyscy, którzy przyłączą się do akcji, otrzymają 10 punktów dodatnich.
PD


Szkolny Klub Gier Planszowych

Nasz Szkolny Kluby Gier Planszowych cieszy się coraz większą popularnością. Spotkania mijają w pogodnej atmosferze pozytywnej rywalizacji. Mamy już swoich stałych klubowiczów!
_____ Kolejne spotkanie przy planszówce 05.05.2015 r. o godzinie 15:00– 17:00 Czytaj więcej...Zainspirowane słowem

Laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego klas 1-3 SP reprezentowały naszą szkołę w powiatowych eliminacjach „Turnieju Słowa - Słowo źródłem inspiracji”, które odbyły się 30 kwietnia w Zespole Szkół w Sicienku. Uczennice klasy 3 – Weronika Guziołek, Emilia Materka i Natalia Bogoczyńska, przedstawiły utwory autorstwa Agnieszki Frączek. Ich występy cechowała duża swoboda i ciekawa interpretacja tekstów.
_____Żartobliwe wiersze dostarczały słuchaczom uśmiechu i pozytywnej energii, zaś występującym artystkom, które podjęły się pracy i zabawy z poezją umożliwiły rozwijanie umiejętności recytatorskich, odkrywanie nowych znaczeń wypowiadanych słów, a także przełamywanie tremy przed publicznymi występami. Jury dostrzegło nasze uczennice, przyznało II miejsce Weronice oraz wyróżniło Emilkę i Natalkę.
_____Występującym dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
MP


Ortografiti z Bratkiem

Uczniowie klasy II, już drugi rok pracują innowacyjną metodą Ortograffiti z Bratkiem. Dzieci spotykają się systematycznie raz w tygodniu ,poznają ciekawe przygody ich przyjaciela, który jest dla nich jak brat, wesołego Bratka. Dzieci są bardzo zaangażowane w zajęcia. Udoskonaliły swoją technikę pisania i czytania dzięki czemu stały się samodzielne.
_____Jak obiecywaliśmy w październiku uczniowie w nagrodę za dobrą pracę zabierali Bratka do domu i dokumentowali to na fotografiach. Czytaj więcej...Książka i biblioteka w krzyżówce

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszyscy czytelnicy mogą wziąć udział w przygotowanym z okazji święta konkursie. Zadanie polega na rozwiązaniu krzyżówki (TUTAJ) i dostarczeniu do biblioteki hasła wraz objaśnieniem jego znaczenia. Termin składania podpisanych kartek z odpowiedziami upływa 8 maja o godz. 8:30. Tego dnia o godz. 11:05 wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostaną drobne upominki. Zapraszam do zabawy! :)
AS


„Turniej słowa” za nami

29 kwietnia w ZS w Sicienku odbyły się powiatowe eliminacje konkursu pt. „Turniej Słowa – Słowa źródłem inspiracji”.
_____ Turniej składa się z trzech części: konkursu recytatorskiego, konkursu poezji śpiewanej oraz konkursu ilustratorskiego. Nasi uczniowie wzięli udział we wszystkich kategoriach. Wyniki eliminacji plastycznych jeszcze nie są znane. W kategorii „turniej recytatorski - uczniowie gimnazjum” Julia Pastusiak z klasy 1 A zdobyła wyróżnienie, z kolei Celina Kalitowska, także z 1A, zajęła trzecie miejsce. Natomiast w kategorii „turniej recytatorski - klasy 4 – 6” Natalia Ciężka zdobyła ex aequo 2. miejsce. Biorąc pod uwagę, że nie przyznano 1. miejsca, Natalia jest w zwycięskiej parze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
KM


Czytelnictwo klas w kwietniu

W minionym miesiącu najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy V SP, na drugim miejscu znalazła się klasa III SP, a na trzecim klasa 1B gimnazjum. Ostatnie miejsce tym razem zajęła klasa VI SP. Wyniki pozostałych klas dostępne są TUTAJ.
AS< Maj > < Kwiecień > < Marzec > < Luty > < Styczeń cz.2 >
< Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 >
< Listopad cz.1 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl