Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Wspaniała nagroda naszej uczennicy

24 października 2014 roku w Pierogarni pod Aniołami w Bydgoszczy miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego: Ekologia na co dzień. Konkurs organizowany był przez Caritas Diecezji Bydgoskiej, a przeznaczony dla wolontariuszy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, należących do Szkolnych Kół Caritas naszej diecezji. Wśród laureatek znalazły się uczennice Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie: Wiktoria Miękczyńska i Dominika Szynwelska. Wiktoria zajęła I miejsce, w nagrodę otrzymała 32 - calowy telewizor. Jury wyróżniło także pracę Dominki Szynwelskiej, której wręczono podwójne zaproszenie do Pierogarni pod Aniołami oraz artykuły szkolne. Czytaj więcej...PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

Dzieci z klas pierwszych były w Teatrze Polskim w Bydgoszczy na przedstawieniu pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Ciekawa scenografia i charakteryzacja sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Plastusia i jego przyjaciół z drewnianego piórnika Tosi. Podczas przedstawienia Plastuś bawił się i wygłupiał ku uciesze dzieci. Ołówek, Scyzoryk, Pióro oraz Gumka Myszka na równi ze swoim przyjacielem Plastusiem bawiły małych widzów. Za wspaniałe przedstawienie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Ka/Kł


Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mieliście okazję uczestniczyć w październiku w różnych konkursach i zabawach.
_____ W konkursie „Pofolkloruj z Kolbergiem” do finału ogólnopolskiego zakwalifikowano prace Filipa Mikołajczaka z kl. IV oraz Oliwii Brzościkowskiej z kl. V.
Wszystkie prace plastyczne można oglądać na wystawie w bibliotece – ich autorzy otrzymują po 5 punktów za udział w konkursie, a Oliwia i Filip po 10 punktów. Czytaj więcej...Dar książek dla biblioteki

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną księgarnią udało się pozyskać do biblioteki 32 książki o wartości 774,13 zł. Koszt tej „transakcji” to symboliczna złotówka. Wśród darów są bajeczki i wierszyki dla najmłodszych czytelników, książki popularnonaukowe i, co na pewno ucieszy uczniów klasy VI, dziesięć egzemplarzy lektury „Hobbit” :). Więcej informacji o książkach w zakładce Biblioteka/Nowości. Zapraszam do wypożyczeń.
AS


Polin

Muzeum Historii Żydów Polskich, z okazji swojego otwarcia, 23 października zaprosiło na „Opowieść o Żydach polskich. Lekcję na żywo w każdej szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie gimnazjum oraz starszych klas szkoły podstawowej. Młodzi ludzie spacerując wirtualnie po ekspozycjach muzeum, poznawali kulturę i tradycje żydowskie, a także dzieje tego narodu i jego rolę w historii Polski nazywanej przez Żydów - Polin.
MZ


„Miasto 44” – film, który nie pozostawia nikogo obojętnym

Dnia 16 października 2014 roku klasy trzecie Gimnazjum w Wojnowie udały się na wycieczkę do Multikina w Bydgoszczy na film pt. „Miasto 44”. Opiekunami grupy były pani Małgorzata Jóźwiak, pani Marzena Kaplarny oraz pani Alicja Nowakowska.
_____ Wyruszyliśmy sprzed szkoły około godziny 09:30. Kiedy dojechaliśmy na miejsce mieliśmy chwilę, żeby kupić sobie coś do jedzenia i picia. „Miasto 44” to polski film wojenny w reżyserii Jana Komasy. Akcja ma miejsce w Warszawie w latach II wojny światowej, a konkretnie w czasie Powstania Warszawskiego. Głównym bohaterem filmu jest młody Stefan, w którego wcielił się Józef Pawłowski. Chłopak postanawia dołączyć do powstania. Podkochuje się w nim jego przyjaciółka Kama, lecz serce Stefana należy do niedawno poznanej „Biedronki”, zagranej przez Zofię Wichłacz. Czytaj więcej...Ortograffiti z Bratkiem dla klasy II

Uczniowie klasy II w bieżącym roku szkolnym kontynuują zajęcia edukacyjno-terapeutyczne Ortograffiti z Bratkiem.
Celem zajęć jest:
• stymulowanie i usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych,
• rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania: techniki, tempa, rozumienia czytanej treści,
• rozwijanie i doskonalenie umiejętności poprawnego pisania pod względem graficznym i ortograficznym, Czytaj więcej...
Włącz się do akcji Samorządu Uczniowskiego

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” (Clean Up the World) zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w III edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”.
_____ Zapraszamy do dołączenia się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony, zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad działaniami objął profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Czytaj więcej...Gimnazjalisto,

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu w ramach realizowanego projektu systemowego Rynek Pracy pod Lupą II organizuje kampanię skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych, a w jej ramach KONKURS DLA GIMNAZJALISTY związany z tematyką rynku pracy. Konkurs trwa do 4 listopada 2014 roku i polega na napisaniu w wersji elektronicznej wypowiedzi na temat: „Jaki jest Twój wymarzony zawód?”, która nie będzie przekraczać 1000 znaków (bez spacji). Zgłoszenie konkursowe wymaga również odpowiedzenia na dwa pytania sondażowe, które nie są oceniane. Czytaj więcej...Uratowaliśmy 14 drzew! Zbiórka surowców wtórnych w bibliotece

Biblioteka szkolna po raz kolejny zaprasza do udziału w zbiórce surowców wtórnych: makulatury, pustych opakowań po tuszach i tonerach do drukarek, płyt kompaktowych, plastikowych pudełek po płytach CD oraz baterii. W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy 797 kg makulatury oraz 22 kg tworzyw sztucznych. Jedna tona makulatury ratuje 17 drzew, więc ocaliliśmy prawie 14 drzew! Może w tym roku uda się uratować ich więcej? Za pozyskane pieniądze dofinansowano wymianę drzwi do biblioteki szkolnej.
Surowce wtórne (makulatura musi być powiązana!), można przynosić do biblioteki przed lekcjami (w godz. 7.30 – 8.30). Za każdy 1 kg makulatury lub 1 sztukę innych surowców uczeń otrzyma 1 punkt. Akcja trwać będzie do końca maja 2015 r.
Włącz się! Bądź EKO!
AS


„Unihokej naszą pasją"

Młodzi sportowcy z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie październikowe, sobotnie przedpołudnia spędzili bardzo intensywnie.
_____Zawodnicy unihokeja z klas szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się dwukrotnie: 4 i 11 października. Sportowcy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w sobotnich zajęciach w sali sportowej ZS w Wojnowie. W ramach tych zajęć odbył się turniej unihokeja. W nagrodę za sportową postawę wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki.
Ja


Biliśmy rekord z WOŚP

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy dołączyć do WOŚP i razem z nimi bić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. 16 października podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pokazaliśmy całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). W całej Polsce do akcji zgłosiło się 569 szkół. W naszej szkole do akcji przystąpiło 23 uczniów klasy II SP, którzy przez 30 minut bez przerwy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na 8 fantomach. Całość wydarzenia była nagrywana.
V,MB


Program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”

Biblioteka szkolna już niebawem wzbogaci się o przekazane wdepozyt przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sicienku książki o wartości 2700 zł. Zakup był możliwy dzięki projektowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku oraz bibliotek szkolnych w Sicienku i w Wojnowie, dofinansowanemu w Programie Biblioteki Narodowej pt. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Program jest elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Jego założeniem jest wypracowanie modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia zasięgu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
AS< Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl