Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Szanowni Rodzice,

zbliża się termin wyboru przez Państwa dzieci szkół ponadgimnazjalnych. W związku z tym konieczne i obowiązkowe jest wykonanie badań kandydatów do szkół o profilu zawodowym, którzy podczas praktycznej nauki zawodu narażeni będą na działanie uciążliwych, szkodliwych czy niebezpiecznych czynników dla zdrowia. Badania takie przeprowadza Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy według ściśle ustalonego harmonogramu. Uczniowie naszej szkoły badani będą 18 i 19 marca (środa i czwartek). Czytaj więcej...Kiermasz antykwaryczny w bibliotece

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz „książek z drugiej ręki”, które kupić można za symboliczną złotówkę. Są to: książki podarowane, tzw. dublety (książki, które znajdują się już w bibliotece), pozycje nie pasujące do zbiorów biblioteki szkolnej oraz zalegające magazyn. W ofercie znajduje się kilkaset książek w cenie 1 zł oraz kilkadziesiąt książek ze współczesnej beletrystyki dla dorosłych w cenie 5 zł. Kiermasz trwać będzie do 12 lutego w godzinach otwarcia biblioteki oraz przeprowadzony będzie w czasie wywiadówki na holu szkoły. Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na zakup nowości.
AS


“Konkursy Polanglo”

Proszę o zalogowanie się na stronie “Konkursy Polanglo” i głosowanie na pracę Magdaleny Nabiałkowskiej z klasy II SP. Głosowanie trwa od 12.01 - 30.01.2015r. - bardzo dziękujemy za państwa głosy. Uczniowie z klasy II SP.
V


GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję w Zespole Szkół w Wojnowie, włączając się w kampanię ogólnopolską.
_____ Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki. Czytaj więcej...Gimnazjalisto, zanim dokonasz wyboru

W związku ze zbliżającym się momentem wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, wszyscy uczniowie klas III gimnazjum zostali objęci zajęciami z poradnictwa zawodowego. Spotkania prowadzone są na kilku płaszczyznach: przez wychowawców, pedagoga szkolnego oraz doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy. Podjęte działania mają pomóc uczniom w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie, swoich możliwości, predyspozycji, potrzeb, zainteresowań i uzdolnień. Czytaj więcej...Wielka Liga Czytelników – wyniki styczniowe eliminacji szkolnych

Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Zadanie polega na przeczytaniu, do 13 marca 2015 r., jak największej liczby książek z listy 15 lektur oraz na wypełnieniu kart pracy do każdej książki. Za wykonanie wszystkich zadań na karcie można uzyskać 100 punktów. Aby lektura była zaliczona, należy zdobyć co najmniej 65 punktów. Co miesiąc zestawienia zdobytych punktów wysyłane są do organizatora. Dotychczas najwięcej punktów zdobyły: Klaudia Marach w kategorii klas II-III oraz Alicja Oboz w kategorii klas IV-VI. Czytaj więcej...I konkurs czytania prozy

W minionym tygodniu odbył się I konkurs czytania prozy w dwóch grupach wiekowych: na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział szlifowali umiejętność czytania pod kątem interpunkcji, poprawności, płynności i intonacji.
Na etapie szkoły podstawowej zwyciężyła Julia Wiśniewska
natomiast w gimnazjum Hubert Kaja.
Gratulujemy!
MKK, No


„Książki naszych marzeń” - program MEN

Realizowany przez MEN w 2015 r. program „Książki naszych marzeń” ma być podstawą wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020, prowadzonego wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
_____ Program „Książki naszych marzeń” ma promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych m.in. dzięki doposażeniu bibliotek szkolnych w pozycje wybrane przez dzieci. Na zakup książek w 2015 r. MEN przeznaczył 15 mln zł., proporcjonalnie do ilości uczniów. W przypadku naszej szkoły planowana kwota to ok. 1200 zł (wraz z 20% wkładem własnym). Uczniowie naszej szkoły, biorąc udział Ogólnopolskich Wyborach Książek, również wpływają na przyszłą zawartość księgozbiorów. Czytaj więcej...Dokąd po gimnazjum? Absolwenci proponują! cz.2.

15 stycznia uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w drugiej wizycie z cyklu spotkań z absolwentami naszej szkoły. Tym razem, była uczennica- fryzjerka, pani Dorota Kwiatkowska, przedstawiała zalety i wady swojego zawodu.
_____ Pani Dorota ukończyła nasza szkołę w 2005 roku. Opowiedziała uczniom jak potoczyły się jej dalsze losy, aż do momentu założenia własnego zakładu fryzjerskiego. Przybliżyła pracę swojego zawodu, opowiedziała, czym może zajmować się fryzjer i przytaczała przykłady ze swej kilkuletniej praktyki zawodowej. Swoje opowieści zilustrowała zdjęciami oraz „głową” do pokazowych fryzur, która cieszyła się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Czytaj więcej...„ZIMOWY ŻART Z MIKOŁAJEM”

14 stycznia 2015 roku uczniowie z Wojnowa obejrzeli „Zimowy żart z Mikołajem”, przedstawienie przygotowane przez aktorów Teatru Trójka w Bydgoszczy. To spektakl teatralno – kabaretowy, autorstwa znanych bydgoskich artystów Wandy i Eugeniusza Rzyskich, nawiązujący do tradycji Bożego Narodzenia.
_____ Jest o opowieść o poszukiwania szczęścia, które może zapewnić magiczny przedmiot - czarodziejska luneta. Dziwnym trafem przechodzi ona z rąk do rąk, a bohaterowie napotykają wiele zabawnych przygód. Okazuje się, że luneta należy do świętego Mikołaja, który dzięki niej, może dostrzec wszystkie grzeczne dzieci, zasługujące na prezenty. Perypetie dzielnego zajączka, groźnego wilka, Czerwonego Kapturka dostarczyły uczniom wiele radości i rozrywki. W trakcie spektaklu kilkoro dzieci otrzymało drobne zadania aktorskie i dzielnie partnerowało doświadczonym artystom. Przedstawienie zakończyło wspólne śpiewanie kolędy, które przywołało świąteczny nastrój minionej Gwiazdki.
Ka


Bal maskowy w przedszkolu

Dzieci z przedszkola w Wojnowie podczas tegorocznego karnawału bawiły się na balu maskowym. Wszystkie przedszkolaki na czwartkowy bal przyszły w przygotowanych przez dorosłych maskach karnawałowych, a duża część miała specjalnie do maski przygotowane na ten dzień przebrania. Podczas balu dzieci uczestniczyły w różnych konkursach przeplatanych zabawą i pląsami przy muzyce. Uczestnicy konkursów m.in. bieg splątanych serpentyną, wyścigi z piłeczką, czy zjadanie chrupki na nitce, zdobywali punkty w postaci naklejek, które były wklejane do przygotowanych albumów z imieniem. W czasie trwania balu był czas na chwilę wytchnienia przy słodkim poczęstunku i spokojnej muzyce. Czytaj więcej...
< Styczeń cz.2 > < Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 >
< Listopad cz.1 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl