Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY – „ZWIERZAKOLUBNI”

Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w V edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez serwis dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska RP. W konkursie mogą brać udział przedszkola z całej Polski. Hasło tegorocznej edycji to „Zwierzakolubni”. Zadaniem dzieci było wykonanie jednej pracy (związanej z hasłem konkursu) w przeważającej mierze z użytecznych odpadów takich jak np.: kartony, plastikowe naczynia, zużyte papiery. Czytaj więcej...Wyjazd do kinoteatru

20 listopada dzieci z grupy 3-4-latków i kl. „0”A udały się do kinoteatru ADRIA W Bydgoszczy na baśń muzyczną „W tajemniczej krainie krasnali”, przygotowaną przez teatr muzyczny DUDUŚ z Łodzi. Scenografia oraz barwne kostiumy szybko przeniosły dzieci w kolorowy świat baśni, w którym spotkały m.in. Papę Smerfa, Ciamajdę czy Gargamela. Atrakcją było to, iż od samego początku dzieci zostały współuczestnikami przedstawienia – wspólnie śpiewały piosenki, tańczyły, czarowały, ale też zdobywały wraz z bohaterami smerfosprawności. Igor Żurek został zaproszony na scenę, aby pomóc Gargamelowi „usmażyć” naleśniki, zaś krasnale losowały bilety z czarodziejskiego kapelusza. Czytaj więcej...Z kulturą w teatrze

W ramach projektu „To lubię!” uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach teatralnych. W dniu wyjazdu do teatru przypomnieli sobie podstawy savoir-vivre’u. Młodzi aktorzy metodą dramy zaprezentowali zasady obowiązujące widzów w teatrze. W dwóch grupach na przemian odgrywali scenki i starali się odgadnąć zaprezentowaną regułę. Czytaj więcej...Gimnazjaliści w teatrze

18 listopada 2014 roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy uczniowie klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie obejrzeli niesamowity spektakl pt. „ Komornicka. Biografia pozorna”. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „To lubię!”. Młodym widzom towarzyszyli pani Marzena Kaplarny, pani Violetta Kwinta oraz pan Robert Kwinta.
_____Przedstawienie odbyło się o godzinie 20.00 i trwało 90 minut. „Komornicka. Biografia pozorna” to sztuka jednego aktora – znanej przez większość z nas – Anity Sokołowskiej. Opowiadała ona o życiu polskiej poetki Marii Komornickiej, a całość niezwykłej opowieści dopełniała muzyka w wykonaniu Krzysztofa Kaliskiego. Spektakl oparty na zdjęciach, wierszach i biografii Komornickiej, dawał wiele do myślenia i był trudny do zrozumienia. Na wszystkich wywarł jednak duże wrażenie i umożliwił poznanie zapomnianej pisarki.
Ilona Kocięcka kl. 1b


25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka


,,Logopedyczna głoska’’ rozstrzygnięta!

Celem konkursu ,,Logopedyczna głoska” było wyzwolenie dziecięcej wyobraźni i fantazji poprzez zabawę plastyczną z literkami. ,,Jeż”, ,,Myszka”, ,,Tęcza”, czy ,,Szosa” to tylko kilka ciekawych i oryginalnych prac, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi, w których ukryły się ćwiczone głoski na zajęciach terapii logopedycznej. Najlepsi z najlepszych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe to:
I miejsce Jakub Gonciarz kl.Ia , Radosław Zygiel kl.Ia
II miejsce Adrian Buller kl.Ib, Jakub Jabłoński kl.Ib
III miejsce Sandra Jankowska kl.Ib, Zuzanna Lipska kl.Ib
Wyróżnienia: Julia Rajewska kl.Ib, Mateusz Cieślak kl.Ib, Hubert Jędrzejczak kl.Ib, Filip Opas kl.Ia
Uczniowie otrzymali dyplomy i punkty dodatnie.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!
MJJ


Zajęcia sportowo-rekreacyjne

W ramach projektu „To lubię!” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Wojnowie uczniowie klasy II mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Celem zajęć jest promowanie zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na higienę osobistą jak również uświadomienie dzieciom wpływu właściwego odżywiania i ruchu na zdrowie oraz uczenie odpowiedzialności za własne zdrowie.
_____W czasie kilku zajęć uczestnicy dowiedzieli się jakie warunki są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jakie produkty należy spożywać, aby być silnym i zdrowym. Samodzielnie wykonali piramidę żywienia. Poznali ciekawą i modną ostatnio formę spędzania wolnego czasu jaką jest nordic walking. Podczas spaceru do lasu mogli bliżej przyjrzeć się otaczającej przyrodzie.
V


Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na kolejny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się podczas najbliższego zebrania z rodzicami (25.11.2014r.). Przygotowania trwają już od kilku tygodni, a entuzjazm, pomysłowość i zapał wolontariuszy nie gaśnie. W tym roku, oprócz tradycyjnie już przygotowywanych ozdób takich jak: choinki, bombki, kartki, witraże, stroiki, figurki gipsowe, nauczyli się nowej techniki i zrobili dla Państwa ozdoby z drewna osikowego.
_____ Zebrane pieniążki z kiermaszu chcemy przeznaczyć na zorganizowanie „Mikołajek” dla dzieci z klas młodszych oraz przygotowanie paczek dla dzieci z rodzin potrzebujących.
Zapraszamy serdecznie na kiermasz!
Wolontariusze SKC, Joanna Szumlak oraz Monika Kalemba-Krzemińska.


V Misyjny Konkurs Bożonarodzeniowy

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w V Misyjnym Konkursie Bożonarodzeniowym pod hasłem „Mój szkolny kolega z Indii”. Konkurs organizowany jest przez Kółko Misyjne "Comunnio" przy ZS nr 14 w Bydgoszczy. Czytaj więcej...Mikołajkowy kiermasz taniej książki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli na mikołajkowy kiermasz taniej książki Hurtowni Tuliszków. W prezentowanej ofercie znajdują się m.in.: powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży, kolorowanki, łamigłówki, książki edukacyjne, słowniki, poradniki, repetytoria i wiele innych. Warto skorzystać z okazji i pomyśleć o mikołajkowym upominku dla bliskich! Książki będzie można nabyć także w czasie zebrania rodziców w dniu 25.11.2014 r.
AS


Światowy Dzień Życzliwości Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto narodziło się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako odpowiedź na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa życzliwości miała przekonać rządzących do rozwiązań pokojowych. Z czasem święto to przybrało formę daleką od polityki i obecnie obchodzone jest w ponad 180 krajach (w Polsce od 2006 r.). Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Bądźmy jednak uprzejmi codziennie, nie tylko od święta! Czytaj więcej...„To lubię!” - zajęcia czytelnicze

Zajęcia czytelnicze służą poszerzaniu zainteresowań, popularyzowaniu literatury oraz zachęcaniu uczniów do działania. Uczestniczki zaplanowały tematykę spotkań, a na trwających od października zajęciach m.in.: poznawały twórczość Oskara Kolberga, poszukiwały symbolicznego znaczenia wyrazów, tworzyły z materiałów przyrodniczych prace inspirowane książką B. Derlickiej „Jesienne zabawy”.
W listopadzie biblioteka zamieniła się w magiczny ogród. Fragmenty książki F.H. Burnett „Tajemniczy ogród” były podstawą rozmów o samotności, roli ogrodów oraz znaczeniu hobby. Dzieci poznały podstawy florystyki, a efektem kilkugodzinnej pracy były samodzielnie wykonane kompozycje z suszonych kwiatów. Wiele zabawy dostarczyły zabawy językowo-plastyczne związane z szyfrowaniem tytułów nowości bibliotecznych. Uczestniczki włączyły się też w akcje szkolne – wykonały plakaty zachęcające do zbiórki baterii oraz przygotowały elementy plastyczne do bibliotecznego drzewa życzliwości.
AS


Drożdżówki na „wagę złota”

13 października klasa 3B Gimnazjum zorganizowała sprzedaż drożdżówek z piekarni w Sicienku. Marża, ze sprzedanych tego dnia wypieków, zostanie dołączona do klasowej zbiórki pieniędzy na zakup rolet do sali 55. Niestety, wypieków nie wystarczyło dla wszystkich chętnych i wiele osób odeszło od punktu sprzedaży z przysłowiowym kwitkiem. Dlatego 3B postanowiła powtórzyć akcję. O terminie sprzedaży poinformujemy wkrótce przez radiowęzeł.
KMJesienna sesja ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych – „Olimpus”

23 chętnych uczniów naszej szkoły wzięło udział w testach z języka polskiego i mitologii, których celem była zewnętrzna próba oceny poziomu wiedzy uczniów z powyższych dziedzin. Zadania testowe, o zasięgu ogólnopolskim, przygotowała firma „Olimpus”.
_____3 listopada trzynaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Polskiego. Natomiast 13 listopada dziesięcioro uczniów napisało test Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii. Zadania prezentowały różną skalę trudności, z podziałem na szkołę podstawową i gimnazjum. Karty odpowiedzi zostały wysłane do organizatora, więc z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki, które zostaną szkole przekazane do 5 stycznia.
KM


,,Językowe potyczki” w ramach ,,To lubię!”

W naszej szkole od 20 października br. odbywają się zajęcia logopedyczne ,,Językowe potyczki” w ramach projektu ,,To lubię!”, współfinansowanego ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Na zajęciach, które odbywają się dwa razy w tygodniu, uczniowie usprawniają aparat artykulacyjny, wykonują ćwiczenia motoryki małej z wykorzystaniem terapii ręki oraz motoryki dużej z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Wszystkie te ćwiczenia - ogólnorozwojowe pełnią funkcję przerwy, oddzielającej trudne zajęcia . Trudne zajęcia, czyli stymulację rozwoju mowy i korygowanie wad wymowy, prowadzone metodą symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania prof. Jadwigi Cieszyńskiej.
_____Uczniowie wiedzą, że ćwiczenia przed lustrem to żmudna praca, ale robienie śmiesznych min, to też może być świetna zabawa, której, także na zajęciach nie brakuje!
MJJ

M@sz Wi@domość

Zapraszamy do pobrania kolejnego numeru gazetki M@sz Wi@domość.


Realizujemy projekt „To lubię!”

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Wojnowie w partnerstwie z Zespołem Szkół im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie realizuje projekt zatytułowany „To lubię!”. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w ramach Rządowego Pogramu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych oraz wyjazdach edukacyjnych i kulturalnych. Rodzice i nauczyciele mogą korzystać z porad pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bydgoszczy. Więcej informacji w zakładce „Projekty edukacyjne”.
AS


Pamiętamy o patronce szkoły

9 listopada przedstawiciele klas pierwszych gimnazjum udali się do Potulic, by wziąć udział w obchodach rocznicy śmierci patronki naszej szkoły – Anieli hr. Potulickiej. Uczniowie odwiedzili Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego, gdzie wysłuchali tragicznej historii dzieci osadzonych w obozie. Następnie zapalili znicze przed pomnikiem i w zadumie przeszli między nagrobkami więźniów. Po wizycie na cmentarzu poczet sztandarowy oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej mszy św. celebrowanej przez Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego oraz ks. dr hab. Marka Chmielewskiego, prof. KUL-u. Czytaj więcej...Sałatka owocowa zdrowia i energii doda!!!

Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych – to główny cel programu „Owoce w szkole”, który od kilku lat realizowany jest w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie. W ramach realizacji założeń tej ogólnopolskiej akcji, uczniowie klasy 1b mieli okazję samodzielnie zrobić pyszną sałatkę owocową. Każdy uczeń przyniósł ulubione owoce. Dbając nie tylko o zdrowe odżywianie, ale też o higienę i bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków, dzieci przygotowały wszystko jak należy. Umyły ręce i owoce, ubrały się w fartuszki, następnie wzięły się do pracy. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się sztućcami. Przygotowanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, smakowała wspaniale!
Ka


Konkurs Urzędu Marszałkowskiego „Zbieramy zużyte baterie”

W naszej szkole od lat prowadzona jest zbiórka zużytych baterii. Tym razem za udział w akcji można zdobyć nagrodę, gdyż Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ogłosił konkurs „Zbieramy zużyte baterie”. Szkoła, która zbierze najwięcej kilogramów baterii (w przeliczeniu na jednego ucznia), otrzyma pomoce dydaktyczne o wartości 5 tysięcy zł. Zatem do dzieła! Włączcie się do akcji zdobywania zużytych baterii: pytajcie o nie w rodzinie, proście znajomych i sąsiadów! Policzone baterie przynoście do biblioteki szkolnej - uczeń, który dostarczy najwięcej baterii, otrzyma dodatkowo nagrodę ufundowaną przez bibliotekę. Zbiórka konkursowa trwa tylko do 21 listopada 2014 r.
AS


Współczesny dramat w internetowym teatrze

Uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie 6 listopada obejrzeli spektakl pt. „Dziób w Dziób” z teatru Baj Pomorski w Toruniu.
_____ „Dziób w dziób" to współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej. Opowieść rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków i wróblem poszukującym swojej wspólnoty. Czytaj więcej...Spotkanie z policjantem

Dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w murach przedszkola funkcjonariuszkę policji, która przypomniała dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Poinformowała też przedszkolaków o konieczności noszenia elementów odblaskowych, szczególnie teraz kiedy aura jesienna utrudnia widoczność. Dzieci chętnie również odpowiadały na pytania pani funkcjonariusz, a także dzieliły się swoimi doświadczeniami jako uczestnikami ruchu, czy postępowaniem w razie zagrożenia. Zainteresowanie u dzieci wzbudziły też informacje o pracy policji i pokaz wyposażenia policjanta. Spotkanie z funkcjonariuszką policji było okazją do przybliżenia osoby, której nie należy się bać i do której można zwrócić się o pomoc w różnych sytuacjach.
MMG/EB< Listopad cz.1 > < Październik cz.3 >
< Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl