Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo
STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Włącz się do akcji Samorządu Uczniowskiego

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” (Clean Up the World) zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w III edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”.
_____ Zapraszamy do dołączenia się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony, zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad działaniami objął profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Czytaj więcej...Gimnazjalisto,

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu w ramach realizowanego projektu systemowego Rynek Pracy pod Lupą II organizuje kampanię skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych, a w jej ramach KONKURS DLA GIMNAZJALISTY związany z tematyką rynku pracy. Konkurs trwa do 4 listopada 2014 roku i polega na napisaniu w wersji elektronicznej wypowiedzi na temat: „Jaki jest Twój wymarzony zawód?”, która nie będzie przekraczać 1000 znaków (bez spacji). Zgłoszenie konkursowe wymaga również odpowiedzenia na dwa pytania sondażowe, które nie są oceniane. Czytaj więcej...Uratowaliśmy 14 drzew! Zbiórka surowców wtórnych w bibliotece

Biblioteka szkolna po raz kolejny zaprasza do udziału w zbiórce surowców wtórnych: makulatury, pustych opakowań po tuszach i tonerach do drukarek, płyt kompaktowych, plastikowych pudełek po płytach CD oraz baterii. W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy 797 kg makulatury oraz 22 kg tworzyw sztucznych. Jedna tona makulatury ratuje 17 drzew, więc ocaliliśmy prawie 14 drzew! Może w tym roku uda się uratować ich więcej? Za pozyskane pieniądze dofinansowano wymianę drzwi do biblioteki szkolnej.
Surowce wtórne (makulatura musi być powiązana!), można przynosić do biblioteki przed lekcjami (w godz. 7.30 – 8.30). Za każdy 1 kg makulatury lub 1 sztukę innych surowców uczeń otrzyma 1 punkt. Akcja trwać będzie do końca maja 2015 r.
Włącz się! Bądź EKO!
AS


„Unihokej naszą pasją"

Młodzi sportowcy z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie październikowe, sobotnie przedpołudnia spędzili bardzo intensywnie.
_____Zawodnicy unihokeja z klas szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się dwukrotnie: 4 i 11 października. Sportowcy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w sobotnich zajęciach w sali sportowej ZS w Wojnowie. W ramach tych zajęć odbył się turniej unihokeja. W nagrodę za sportową postawę wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki.
Ja


Biliśmy rekord z WOŚP

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy dołączyć do WOŚP i razem z nimi bić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. 16 października podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pokazaliśmy całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). W całej Polsce do akcji zgłosiło się 569 szkół. W naszej szkole do akcji przystąpiło 23 uczniów klasy II SP, którzy przez 30 minut bez przerwy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na 8 fantomach. Całość wydarzenia była nagrywana.
V,MB


Program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”

Biblioteka szkolna już niebawem wzbogaci się o przekazane wdepozyt przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sicienku książki o wartości 2700 zł. Zakup był możliwy dzięki projektowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku oraz bibliotek szkolnych w Sicienku i w Wojnowie, dofinansowanemu w Programie Biblioteki Narodowej pt. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Program jest elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Jego założeniem jest wypracowanie modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia zasięgu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
AS


Świąteczny dzień w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie

10.10.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Papieskiego.
_____W czasie części oficjalnej pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów szkoły, a wyróżnieni przedstawiciele pierwszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ci najmłodsi wystąpili przed publicznością, przede wszystkim przed swoimi rodzicami, wykonując piosenki o tematyce szkolnej. Dzień Edukacji Narodowej jest również okazją do szczególnych podziękowań. Uczniowie dziękują nauczycielom za wychowanie, naukę, opiekę. Czytaj więcej...Główka pracuje

Uczniowie klasy II uczestniczą w zajęciach rozwijających myślenie, spostrzegawczość oraz pamięć. W zabawach i grach dydaktycznych rozwijają wyobraźnię matematyczną, kształtują podstawowe pojęcia matematyczne, uczą się zasad ortografii.
_____ Grając w gry dydaktyczne wyrabiają poczucie sprawiedliwości oraz wolę walki i współzawodnictwa.
VNie dam się dysleksji!

W dniach 06-10.10.2014r. w naszej szkole obchodzony był Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: Nie dam się dysleksji! Celem akcji jest przybliżenie problematyki dysleksji społeczności szkolnej, ?pogłębianie wiedzy na temat dysleksji, a także zaproszenie do udziału w obchodach ETŚD. W tym roku uczniowie mogli poznać sylwetki znanych i mniej znanych osób z dysleksją z gazetki informacyjnej, brali udział w zabawach ortomagicznych. Czytaj więcej...Ogólnopolski konkursu „Pofolkloruj z Kolbergiem”

Rok 2014 obchodzony jest jako Rok Kolberga – folklorysty, który w swoich pracach uwieczniał polską kulturę i sztukę ludową. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów szkoły podstawowej do eliminacji szkolnych ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pofolkloruj z Kolbergiem”. Organizatorem konkursu jest Nowogardzki Dom Kultury.
_____ Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej bajkami, baśniami lub podaniami autorstwa Oskara Kolberga (utwory te można znaleźć np. TUTAJ). Jedna osoba może zgłosić tylko jedną samodzielnie wykonaną pracę – format dowolny, technika płaska(umożliwiająca skanowanie). Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Pracę konkursową, odpowiednio podpisaną z tyłu (imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł ilustrowanej bajki) należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 27 października 2014 r. Prace spełniające kryteria wysłane będą do organizatora konkursu.
AS


12 października - Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest w Polsce od dziesięciu lat. Jego celem jest informowanie o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera i zagrożeniach w sieci.
_____ Komputer i internet - dają nieograniczone możliwości, pod warunkiem, że mądrze się z nich korzysta. Wirusy, spamy, dialery, sniffing, wykradanie danych z komputera, to nie jedyne zagrożenia w sieci. Nie mniej groźna jest cyberprzemoc - jak wskazują badania, doświadczyło jej już co drugie dziecko.
_____ Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z przygotowaną gazetką, dotyczącą zagrożeń oraz zasad bezpiecznego korzystania z komputerów.
AS


Jesienny rajd

03.10.2014 r. uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Wojnowie wybrali się na rajd, podsumowujący akcję Sprzątania świata pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.
_____ Dzieci wyruszyły rano sprzed szkoły, aby dotrzeć do schronu nr 16 na szlaku Przedmościa Bydgoskiego. Na miejscu wysłuchały krótkiej opowieści o historii schronów bojowych z czasów II wojny światowej, wybudowanych na terenie gminy Sicienko. Następnie uporządkowały teren wokół budowli i jej wnętrze. Okazało się, że wiele osób nie potrafi uszanować miejsc związanych z historią naszego regionu, pozostawiając w schronie mnóstwo śmieci. Czytaj więcej...Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to wspólna odpowiedzialność

W tym roku, w październiku, po raz trzeci w Europie, a drugi raz w Polsce obchodzony jest Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. W Polsce partnerem jest NASK, czyli wiodący polski operator sieci transmisji danych. Jedną z inicjatyw podjętych w ramach bezpiecznego miesiąca jest zaproszenie użytkowników Internetu do rozwiązania quizu wiedzy o cyberbezpieczeństwie. Ma on na celu sprawdzenie podstawowej wiedzy związanej z bezpieczeństwem komputerowym i teleinformatycznym. Czytaj więcej...Dzień Chłopaka

Dnia 30 września uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Chłopaka. Wstępem do tego pełnego zabawy spotkania było powitanie przygotowane przez uczennice klasy III i złożenie życzeń swoim kolegom. Chłopcy zostali zachęceni do podjęcia walki w różnych przygotowanych dla nich konkurencjach. Zmagali się w próbie: siły, szybkości, wytrzymałości i mądrości. Zaprezentowali swoje sportowe, taneczne i projektanckie umiejętności, a także przekonywali nas do swojej wrodzonej wrażliwości. Emocji i radości było co niemiara! Po zakończonej rywalizacji dzielni chłopcy otrzymali medale oraz słodkie niespodzianki od swoich koleżanek.
MP


Najsympatyczniejsi chłopcy w szkole

Z okazji Dnia Chłopaka w szkole odbył się konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w szkole podstawowej i gimnazjum. Dziewczyny oddały swoje głosy, a wyniki przedstawiają się następująco:
Szkoła podstawowa
_____Filip Mikołajczak – klasa 4
Gimnazjum
_____Jakub Zielinski - klasa 3B
Gratulujemy i składamy wszystkim chłopcom najlepsze życzenia z okazji ich święta
SU


Podróż do świata piękna, nauki i kultury

Ostatnie dni września 2014 roku grupa uczniów Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie spędziła na Lubelszczyźnie. Wycieczka zorganizowana została w ramach patronackiej współpracy szkoły z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, przy znaczącym udziale Fundacji Potulickiej w Wojnowie. Niezwykle bogaty program wycieczki obejmował zwiedzanie Lublina, Zamościa, Zwierzyńca oraz Kazimierza Dolnego. Dużą atrakcją dla uczniów był ich udział w prezentacjach projektowych zorganizowanych w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki, o nazwie „Nauka bez barier”. Czytaj więcej...Uczniowie wybrali

30 września 2014 roku w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
_____ Tego samego dnia wybory odbyły się w 900 placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Wszystkie te szkoły zgłosiły się do udziału w projekcie „Samorządy mają głos”. Wspólny dzień wyborów miał na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły. Uczniowie szkoły w Wojnowie mieli możliwość zapoznania się z kandydatami i ich pomysłami, dzięki plakatom wyborczym, wyeksponowanym na tablicach informacyjnych. Czytaj więcej...
Wspomnienie lata – konkurs plastyczny pt.: ”Bezpieczne wakacje 2014”

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, w których przedstawili zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Konkurs odbył się na zakończenie programu edukacyjnego „ Bezpieczne wakacje 2014”. Do konkursu zakwalifikowały się 32 osoby. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace i wypełnili kupon zgłoszeniowy zostali nagrodzeni ocenami celującymi z plastyki i punktami dodatnimi.
Dziękuję za udział i życzę sukcesów w konkursie!
BW< Październik cz.1 > < Wrzesień >


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl