Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Czytelnictwo klas we wrześniu

Na stronie naszej szkoły, w zakładce „Biblioteka/Czytelnictwo klas” możecie już sprawdzić, ile książek wypożyczyła Wasza klasa w pierwszym miesiącu nauki i które miejsce zajęła w klasyfikacji szkolnej.
Przypominam też, że zgodnie z WSO, uczniowie, którzy wypożyczają systematycznie książki, otrzymują na koniec roku szkolnego punkty dodatnie za aktywność czytelniczą, a uczeń, który przeczyta najwięcej książek, zdobywa tytuł „Czytelnika Roku”.
AS


Zbiórka surowców wtórnych

W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy zbiórkę puszek aluminiowych po napojach. W dniach 8 i 9 października 2014 r., w godz. 8.00 - 8.30 odbędzie się zbiórka aluminiowych puszek. Zgniecione i policzone puszki można przynosić do pomieszczenia ewakuacyjnego przy sali nr 48. Udział w akcji premiujemy punktami z zachowania. Kolejna zbiórka odbędzie się na początku listopada. Zapraszamy.
Kł/Ka


KONKURS „CZYTELNIK ROKU”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w II edycji konkursu „Czytelnik Roku”. Konkurs ma na celu zachęcenie do czytelnictwa i wyłonienie ucznia, który w ciągu roku szkolnego przeczyta najwięcej książek. Osoba taka zdobędzie tytuł „Czytelnika Roku”, co uwiecznione zostanie w księdze pamiątkowej szkoły, a także otrzyma punkty dodatnie za zwycięstwo w konkursie oraz dyplom i nagrodę ufundowaną przez bibliotekę szkolną. Konkurs trwa do końca maja 2015 r.
AS


„Turysto! Szanuj Środowisko!”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie od 22 do 27 września 2014 roku aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”.
_____ Już po raz 21 raz ruszyła w Polsce akcja „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!”. W tym roku celem akcji było zachęcenie do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. Kampania objęła szereg działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Nasza szkoła również przyłączyła się do nich, zapoznając się z „Poradnikiem Turystycznym”, w którym znajdują się informacje o tym, jak w prosty sposób ograniczyć swój wpływ na środowisko podczas wypoczynku i dlaczego warto być turystą odpowiedzialnym. Czytaj więcej...Europejski Dzień Języków- promowanie nauki języków w Europie

26 września obchodzony był, już po raz 14 - Europejski Dzień Języków, którego celem jest podkreślanie językowej różnorodności Europy oraz propagowanie uczenia się języków.
_____ W naszej szkole ten dzień został zaakcentowany okolicznościową gazetką. Przypomniana została geneza EDJ oraz jej główne cele. Przynajmniej połowa populacji na świecie jest dwujęzyczna lub wielojęzyczna, co oznacza, że posługuje się dwoma lub więcej językami. Na gazetce zostały więc również zamieszczone tłumaczenia tych samych słów w różnych językach, które uczniowie czytali z zainteresowaniem. Być może będzie to bodziec do zainteresowania się nowym językiem lub bardziej intensywnej nauki już poznawanego?
KM


Uczciliśmy rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, w odpowiedzi na apel Instytutu Pamięci Narodowej oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, nasza szkoła włączyła się w obchody tego wydarzenia. Z tej okazji w piątek 26 września, w przeddzień rocznicy, uczniowie wysłuchali audycji pod tytułem „My z niego wszyscy”. Poznali w ten sposób historię Polskiego Państwa Podziemnego, które było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Ponadto podczas wszystkich przerw na korytarzach rozbrzmiewały pieśni powstańcze, a na maszcie przed budynkiem szkoły powiewała flaga państwowa.
MZ


„Tu-wim” w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół

23 września 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie obejrzeli spektakl Teatru Powszechnego w oŁodzi.
_____Widowisko ocierające się o trudne gatunki – teatr absurdu i groteskę. Pomysł niby prosty – ludzie zaplecza teatralnego: portier, garderobiana, sprzątaczka, pod osłoną nocy śpiewają piosenki według tekstów Juliana Tuwima i… wywołują ducha Tuwima.  Czytaj więcej...Sprzątanie Świata

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!”. Zachęciła nas do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody.
_____ Trzecioklasiści w krótkiej inscenizacji pn.: „Zadbajmy o czysty świat!”, przypomnieli swoim młodszym kolegom i koleżankom o ważnych zasadach promujących „nieśmiecenie”, selektywną zbiórkę i odpowiedzialną turystykę. Czytaj więcej...„Zaczytane patyczaki” w bibliotece szkolnej

Biblioteka zaprasza do udziału w akcji adopcji patyczaków, które rozmnożyły się w bibliotecznym kąciku przyrodniczym. Te bezproblemowe zwierzątka są łatwe w hodowli, a ich obserwacja daje dużo radości. Żywią się różnymi liśćmi, choć bibliotecznym najbardziej smakuje bluszcz pospolity porastający parkowe drzewa. Ma to tę zaletę, że jest on rośliną dostępną także w zimie. Dla jednej sztuki (i tak za ok. 3-4 miesiące zniesie jajka”) wystarczy duży słoik przykryty np. gazą, nieco piasku na dnie oraz patyk. Czytaj więcej...Pierwszaki w sadzie

22 września 2014 r. dzieci z klas pierwszych wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Sadowniczego i Rolnego we Wtelnie. Zwiedzanie sadu rozpoczęły od przejażdżki kolejką po alejkach, podziwiając jesienne kolory i różnorakie smaki. Z uwagą obserwowały pracę sadownika, zdobyły wiele cennych informacji o pielęgnacji drzew, zbiorach i przechowywaniu owoców. Przekonały się, że istnieje wiele odmian jabłoni, których owoce różnią się kolorem, kształtem, smakiem i przeznaczeniem. Druga część wycieczki przebiegała w opomieszczeniach magazynowych i sortowni, gdzie owoce były przygotowywane do sprzedaży lub do wielomiesięcznego leżakowania w ochłodni. Czytaj więcej...,,Malowane słowa”

Z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który przypada w dniach 06-12 października 2014r. w naszej szkole organizowany jest konkursu plastyczny ,,Malowane słowa”, którego celem jest prezentacja przez uczniów swoich umiejętności oraz zdolności językowych i plastycznych. Czytaj więcej...
Tydzień Zakazanych Książek w bibliotece szkolnej: 21-27 września 2014

W tym roku Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) obchodzony jest w polskich bibliotekach po raz czwarty. Kampania wywodzi się z USA i ma na celu zwrócenie uwagi na działanie cenzury oraz potrzebę wolności tworzenia i czytania literatury.
_____Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z przygotowaną wystawą, dzięki której dowiecie się, dlaczego w różnych krajach niektóre książki były lub są zakazane, wycofywane z bibliotek lub kontrowersyjne.
_____Może ktoś z Was, zainteresowany ciekawymi przypadkami z historii literatury, sięgnie po którąś z książek prezentowanych na wystawie? Zapraszam!
ASDzień Przedszkolaka

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wojnowie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wzięły udział w międzygrupowej imprezie, która rozpoczęła się złożeniem dzieciom życzeń radości i samych słonecznych dni przez wychowawczynie. Następnie wszyscy tworząc dwa kręgi zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy przy piosence „Podajmy sobie ręce”. Wspólne zabawy przy muzyce były przeplatane konkursami drużynowymi i zagadkami z nagrodami, a że pogoda nam sprzyjała następna część imprezy mogła być kontynuowana w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci brały udział w zabawach z chustą animacyjną i obręczami. Czytaj więcej...,,Mówimy, by się uczyć, uczymy się, by pięknie mówić”-konsultacje logopedyczne

Serdecznie zapraszam na konsultacje logopedyczne uczniów uczęszczających na terapię logopedyczną w naszej szkole wraz z rodzicami dnia 30.09. br., w godzinach od 12.15 do 14.55 sala nr 42. Celem spotkania jest omówienie indywidualnych programów terapeutycznych i udzielenie wskazówek do pracy z dzieckiem w domu.
Małgorzata Jasiewicz-Jakubowska


Filmowa wygrana

We wrześniu odbyło się uroczyste podsumowanie programu Multiszkoła oraz Akademii Filmowej za rok szkolny 2013/2014 oraz wręczenie nagród dla szkół z powiatu bydgoskiego, które aktywnie brały udział programie edukacyjnym zorganizowanym przez bydgoskie Multikino. Zajęcia filmowe stanowią idealną alternatywę dla lekcji w szkole, pozwalają uzupełnić informacje zdobyte na lekcjach języka polskiego, plastyce i zajęciach wychowawczych. Nasza szkoła w konkursie zajęła zaszczytne II miejsce i wzbogaciła się o ciekawe pozycje książkowe.
NK


Podziel się wspomnieniami z wakacji

Przypominamy o konkursie organizowanym przez gazetkę „M@sz Wi@domość” na najładniejsze zdjęcie z wakacyjnych podróży. Prosimy o nadesłanie fotografii w wersji elektronicznej na adres wojnowoszkola@gmail.com do końca września. Najlepsze zdjęcia zostaną umieszczone w najnowszym numerze gazetki i nagrodzone punktami dodatnimi i słodkimi upominkami.
Redakcja gazetki


Lekcja tańca i dobrych manier

4 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazowych zajęciach „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Instruktorzy Centrum Tańca GABI realizujący program edukacyjno- wychowawczy, pod nazwą „Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier”, zaprezentowali kilka układów tańca nowoczesnego, towarzyskiego, narodowego i integracyjnego. Muzyczne przeboje w połączeniu z ciekawą i żywiołową choreografią szybko zachęciły publiczność do zabawy.
_____Podczas tych tanecznych zajęć, uczniowie wzięli również udział w quizie sprawdzającym nie tylko ich muzyczną wiedzę, ale również kulturę osobistą i umiejętność wykorzystania dobrych manier w praktyce.
_____O tym, że ruch przy muzyce jest doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, wiedzą już uczniowie, którzy uczęszczali na lekcje tańca. Tych zaś, którzy chcieliby rozpocząć tę przygodę zachęcamy do udziału w kolejnych zajęciach.
MP


Zaczytani

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter. W poprzednich edycjach czytano dzieła Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry, w tym roku jest to "Trylogia" Henryka Sienkiewicza. W ramach wydarzenia nauczyciele i chętni uczniowie odczytali fragmenty dzieła Sienkiewicza w przyszkolnym arboretum. Uczniowie klas 1A i 2A gimnazjum „pokrzepili serca” pięknym językiem Ogniem i mieczem, Potopu i Pana Wołodyjowskiego, zasmakowali w rubasznym humorze, przywołali niezapomnianych bohaterów i dali się porwać przygodzie. Akcja ma na celu propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie tożsamości narodowej.
NK


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Powodzenia, wytrwałości i radości w nowym roku szkolnym 2014/2015!


Do dnia 5 września 2014 roku - termin składania wniosków o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów objętych Rządowym programem pomocy uczniom w 2014 roku „Wyprawka szkolna”.


Wyprawka szkolna 2014/2015

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej. Czytaj więcej...Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


Rok 2013 Rokiem Szkoły w Ruchu!


Otrzymaliśmy tytuł „Szkoła w Ruchu”!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja ta polegała na wykonaniu zadań związanych z aktywnością fizyczną, które pokazały, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dbają o zdrowie. Czytaj więcej...M@sz wi@domość

Zapraszamy do pobrania kolejnego numeru gazetki - M@sz Wi@domość.
< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl