Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Rok 2013 Rokiem Szkoły w Ruchu!


Listy dzieci przyjętych do przedszkola, zerówki i klasy pierwszej


Szanowni Państwo!

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 dzieci ubiegających się po raz pierwszy o miejsce w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Wojnowie trwać będzie w dniach 10-21.03.2014r.
Wniosek o przyjęcie wraz z odpowiednimi załącznikami można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.
Szczegóły dot. rekrutacji, w tym kryteria uwzględniane na kolejnych etapach postępowania rekrutacyjnego zawiera Zarządzenie dyrektora szkoły z dnia 26.02.2014 oraz tabela.
_____ Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum w Zespole Szkół w Wojnowie prowadzona będzie w terminach określonych w tabeli wg zasad zapisanych w Statucie.
Kryteria uwzględniane na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego do SP i Gimnazjum dla uczniów spoza obwodu szkoły:
_____1) Kandydat spoza obwodu kontynuuje obowiązek szkolny w Zespole Szkół w Wojnowie – 1 punkt,
_____2) Kandydat posiada rodzeństwo realizujące wychowanie przedszkolne lub obowiązek szkolny w szkole w Wojnowie – 2 punkty.


Zaproszenie do udziału w konkursie

Zaproszenie do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „ Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!” Konkurs skierowany jest do uczniów dwóch grup wiekowych:
I grupa - klasy 0 - III,
II grupa - klasy IV - VI.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym. Czytaj więcej...Gala laureatów konkursów przedmiotowych

16 kwietnia 2014 roku odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów z Bydgoszczy i okolic. Uroczystość odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. W gali wzięła udział Katarzyna Rumińska – uczennica gimnazjum w Zespole Szkół im Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie, laureatka konkursu z języka polskiego i języka angielskiego. Kasia odebrała z rąk Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego - pana Zbigniewa Ostrowskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty - Anny Łukaszewskiej pamiątkową statuetkę oraz zaświadczenie o uzyskanych tytułach. Kurator Oświaty wręczył również listy gratulacyjne nauczycielkom, które przygotowały Kasię do konkursów.
Kasi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
AA, MM


Charytatywny Kiermasz Wielkanocny

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnego kiermaszu charytatywnego, tym razem z okazji świąt wielkanocnych. Wszystkie ozdoby wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły, co niewątpliwie świadczy o drzemiącym w nich potencjale i talentach, często ukrytych.
_____Dzięki Państwa zainteresowaniu i hojności zebraliśmy 360 zł, które przeznaczymy na potrzeby Szkolnego Koła Caritas. Niewątpliwie jednak wartością, której nie da się przełożyć na pieniądze jest docenienie umiejętności i zaangażowania naszych uczniów w działalność charytatywną.
MKK,Szu


Konkurs wielkanocny dla przedszkoli

Z okazji Świąt Wielkanocnych Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkurs wielkanocny pt. „ Kartka świąteczna własnoręcznie zrobiona lepsza niż kupiona”, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie kartki wielkanocnej dowolną techniką, która miała przedstawiać między innymi tradycje Świąt Wielkanocnych. Celem konkursu było propagowanie obchodów tychże świąt. Prace dzieci zostały zaprezentowane podczas warsztatów świątecznych „Pisanki, kraszanki, święcone” w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
M.M.-G.


Historia Misia „Nie bij mnie - kochaj mnie"

Uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji Historia Misia „Nie bij mnie - kochaj mnie!". Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na przemoc w rodzinie. 16 kwietnia w całej Polsce, w miejscach publicznych rozstawione zostały misie z hasłem "Nie bij mnie - kochaj mnie". Była to akcja, która zrodziła się w sercach ludzi wrażliwych i czułych na potrzeby, a przede wszystkim na nieszczęście i przemoc wobec najmłodszych. Czytaj więcej...
Zespół Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie pod patronatem
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Tegoroczne Święto Szkoły miało niezwykle uroczysty charakter. 14.04.2014 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II objął patronatem naszą szkołę.
_____ Do Zespołu Szkół w Wojnowie na obchody Dnia Patrona przybyło wielu znamienitych gości i sympatyków szkoły: Prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Pan dr hab. Krzysztof Narecki, Ksiądz dr hab. Marek Chmielewski Prodziekan ds. Studentów Wydziału Teologii KUL, Pan dr hab. Andrzej Herbet Prodziekan ds. Nauki Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Prezes Fundacji KUL, a także przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, wizytator Pan Zbigniew Bilinkiewicz. Wśród przybyłych na uroczystość był także wójt gminy Sicienko Pan Jan Wach oraz dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych w Sicienku Pani Anna Rudniak. Na zaproszenie dyrektora szkoły odpowiedzieli także radni gminy, księża okolicznych parafii, prezesi Zarządu Gospodarstw Rolnych, dyrektorzy szkół z terenu gminy, sołtysi. Występy swoich dzieci oklaskiwali licznie zgromadzeni rodzice z Panem Piotrem Chudzyńskim, przewodniczącym Rady Rodziców. Czytaj więcej...Elektrycznie, ekologicznie i bezpiecznie

Zadaniem gimnazjalistów przystępujących do konkursu organizowanego przez ENEA SA była promocja wśród młodszych i starszych kolegów wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej, jej poszanowania a także promowania zachowań ekologicznych.
Efekty tych działań są opublikowane na stronie www.wkontakciezenergia.pl/inicjatywa/10
_____ „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” - to przysłowie szczególnie wzięli sobie do serca uczniowie klasy szóstej, którzy często wracają do tematu. Uznali, że bardzo ważne jest to, aby od najmłodszych lat rozmawiać o zmniejszaniu zużycia prądu oraz o bezpiecznym używaniu urządzeń elektrycznych.
Do końca kwietnia trwa głosowanie Internautów na opublikowaną inicjatywę młodzieży. Właśnie mija półmetek oddawania głosów. Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu.
A,aa
< Kwiecień > < Marzec cz.2 >
< Marzec cz.1 > < Luty > < Styczeń cz.2 > < Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.3 >
< Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 > < Listopad cz.1 > < Październik cz.5 >
< Październik cz.4 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >

< Archiwum 2012/2013 > < Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl