Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Podziel się wspomnieniami z wakacji

Przypominamy o konkursie organizowanym przez gazetkę „M@sz Wi@domość” na najładniejsze zdjęcie z wakacyjnych podróży. Prosimy o nadesłanie fotografii w wersji elektronicznej na adres wojnowoszkola@gmail.com do końca września. Najlepsze zdjęcia zostaną umieszczone w najnowszym numerze gazetki i nagrodzone punktami dodatnimi i słodkimi upominkami.
Redakcja gazetki


Lekcja tańca i dobrych manier

4 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazowych zajęciach „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Instruktorzy Centrum Tańca GABI realizujący program edukacyjno- wychowawczy, pod nazwą „Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier”, zaprezentowali kilka układów tańca nowoczesnego, towarzyskiego, narodowego i integracyjnego. Muzyczne przeboje w połączeniu z ciekawą i żywiołową choreografią szybko zachęciły publiczność do zabawy.
_____Podczas tych tanecznych zajęć, uczniowie wzięli również udział w quizie sprawdzającym nie tylko ich muzyczną wiedzę, ale również kulturę osobistą i umiejętność wykorzystania dobrych manier w praktyce.
_____O tym, że ruch przy muzyce jest doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, wiedzą już uczniowie, którzy uczęszczali na lekcje tańca. Tych zaś, którzy chcieliby rozpocząć tę przygodę zachęcamy do udziału w kolejnych zajęciach.
MP


Zaczytani

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter. W poprzednich edycjach czytano dzieła Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry, w tym roku jest to "Trylogia" Henryka Sienkiewicza. W ramach wydarzenia nauczyciele i chętni uczniowie odczytali fragmenty dzieła Sienkiewicza w przyszkolnym arboretum. Uczniowie klas 1A i 2A gimnazjum „pokrzepili serca” pięknym językiem Ogniem i mieczem, Potopu i Pana Wołodyjowskiego, zasmakowali w rubasznym humorze, przywołali niezapomnianych bohaterów i dali się porwać przygodzie. Akcja ma na celu propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie tożsamości narodowej.
NK


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Powodzenia, wytrwałości i radości w nowym roku szkolnym 2014/2015!


Do dnia 5 września 2014 roku - termin składania wniosków o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów objętych Rządowym programem pomocy uczniom w 2014 roku „Wyprawka szkolna”.


Wyprawka szkolna 2014/2015

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej. Czytaj więcej...Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


Rok 2013 Rokiem Szkoły w Ruchu!


Otrzymaliśmy tytuł „Szkoła w Ruchu”!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja ta polegała na wykonaniu zadań związanych z aktywnością fizyczną, które pokazały, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dbają o zdrowie. Czytaj więcej...M@sz wi@domość

Zapraszamy do pobrania kolejnego numeru gazetki - M@sz Wi@domość.


Warsztaty plastyczne w Skłudzewie – czerwiec 2014

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Odbyły się one w pałacu w Skłudzewie, gdzie mieści się siedziba Fundacji Piękniejszego Świata. Główny cel działalności fundacji to dbanie o rozwój wyobraźni twórczej oraz umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki na świeżym powietrzu i treningu twórczego myślenia. Animator tej części zajęć pan Leszek opowiadał uczniom o roli wyobraźni i wprowadził w nastrój swobodnego tworzenia. Później dzieci wyszły w plener, aby obserwować i szkicować piękno otaczającej przyrody. W trakcie dalszych zajęć uczniowie wykonali swoje wizytówki. Ostatnim punktem pracy warsztatowej było wykonanie pracy malarskiej na płótnie. Zajęcia upłynęły w tak szybkim tempie, że dzieci z dużym rozczarowaniem przyjęły informację o i ich zakończeniu.
BW


Moda na życie wolne od uzależnień

25 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbyła się akcja w ramach realizacji programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.
_____ Młodzież wysłuchała pogadanki pani Sandry Mindrak – policjantki z komendy w Koronowie - o skutkach uzależnienia od narkotyków, alkoholu, przemocy, bezpieczeństwie w czasie wakacji. Następnie wszyscy uczestnicy akcji wykonali gest jedności z ludźmi popierającymi idee wolności od nałogów, walki o zdrowie młodych ludzi i odpowiednie relacje z rówieśnikami. Czytaj więcej...Samorząd Uczniowski - podsumowanie

Zbliża się koniec roku szkolnego. Jesteśmy jeszcze w budynku szkoły, ale myślami znajdujemy się już daleko stad, przeżywając kolejne wakacyjne przygody. Lecz zatrzymajmy się jeszcze na chwilę. Zanim wyruszymy w naszą dwumiesięczną podróż, zobaczmy podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji - może odnajdziecie sie na którymś ze zdjęć?
SUCzytaj więcej...DZIEŃ PSZCZELARZA

W słoneczny poranek 18 czerwca 2014r grupy dzieci z „zerówek” wyruszyły na wycieczkę autokarową do Parku w Siennie. Celem wyjazdu były zajęcia edukacyjne pt. „ Dzień pszczelarza”. Po przybyciu do parku dzieci zostały podzielone na trzy grupy, które uczestniczyły w kolejnych zajęciach.
_____ Pani Krysia oprowadzała dzieci po parku pokazując buk, który wiosną ma kolorowe liście oraz Pomniki Przyrody znajdujące się na terenie Parku w Siennie. Na łące dzieci obserwowały latające trzmiele i barwną ważkę. W bujnej trawie porastającej łąkę odkryły żabę, a pod kamieniami ukrywały się wije. Czytaj więcej...


< Archiwum 2013/2014 > < Archiwum 2012/2013 >
< Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl