Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Rok 2013 Rokiem Szkoły w Ruchu!


Listy dzieci przyjętych do przedszkola, zerówki i klasy pierwszej


Szanowni Państwo!

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 dzieci ubiegających się po raz pierwszy o miejsce w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Wojnowie trwać będzie w dniach 10-21.03.2014r.
Wniosek o przyjęcie wraz z odpowiednimi załącznikami można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.
Szczegóły dot. rekrutacji, w tym kryteria uwzględniane na kolejnych etapach postępowania rekrutacyjnego zawiera Zarządzenie dyrektora szkoły z dnia 26.02.2014 oraz tabela.
_____ Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum w Zespole Szkół w Wojnowie prowadzona będzie w terminach określonych w tabeli wg zasad zapisanych w Statucie.
Kryteria uwzględniane na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego do SP i Gimnazjum dla uczniów spoza obwodu szkoły:
_____1) Kandydat spoza obwodu kontynuuje obowiązek szkolny w Zespole Szkół w Wojnowie – 1 punkt,
_____2) Kandydat posiada rodzeństwo realizujące wychowanie przedszkolne lub obowiązek szkolny w szkole w Wojnowie – 2 punkty.


Zespół Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie pod patronatem
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Tegoroczne Święto Szkoły miało niezwykle uroczysty charakter. 14.04.2014 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II objął patronatem naszą szkołę.
_____ Do Zespołu Szkół w Wojnowie na obchody Dnia Patrona przybyło wielu znamienitych gości i sympatyków szkoły: Prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Pan dr hab. Krzysztof Narecki, Ksiądz dr hab. Marek Chmielewski Prodziekan ds. Studentów Wydziału Teologii KUL, Pan dr hab. Andrzej Herbet Prodziekan ds. Nauki Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Prezes Fundacji KUL, a także przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, wizytator Pan Zbigniew Bilinkiewicz. Wśród przybyłych na uroczystość był także wójt gminy Sicienko Pan Jan Wach oraz dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych w Sicienku Pani Anna Rudniak. Na zaproszenie dyrektora szkoły odpowiedzieli także radni gminy, księża okolicznych parafii, prezesi Zarządu Gospodarstw Rolnych, dyrektorzy szkół z terenu gminy, sołtysi. Występy swoich dzieci oklaskiwali licznie zgromadzeni rodzice z Panem Piotrem Chudzyńskim, przewodniczącym Rady Rodziców. Czytaj więcej...Elektrycznie, ekologicznie i bezpiecznie

Zadaniem gimnazjalistów przystępujących do konkursu organizowanego przez ENEA SA była promocja wśród młodszych i starszych kolegów wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej, jej poszanowania a także promowania zachowań ekologicznych. Efekty tych działań są opublikowane na stronie www.wkontakciezenergia.pl/inicjatywa/10
„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” - to przysłowie szczególnie wzięli sobie do serca uczniowie klasy szóstej, którzy często wracają do tematu. Uznali, że bardzo ważne jest to, aby od najmłodszych lat rozmawiać o zmniejszaniu zużycia prądu oraz o bezpiecznym używaniu urządzeń elektrycznych.
Do końca kwietnia trwa głosowanie Internautów na opublikowaną inicjatywę młodzieży. Właśnie mija półmetek oddawania głosów. Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu.
A,aa


Szmaragdowe zwycięstwo

Już po raz trzeci odbył się Gminny Kulturoznawczy Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół w Sicienku. W tym roku tematem przewodnim były kultura, historia i geografia obu Irlandii, a jedną z konkurencji była prezentacja tańca celtyckiego w stroju narodowym Irlandii. W konkursie uczestniczyło osiem drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy. Zarówno poziom wiedzy, jak i umiejętności tanecznych uczestników był bardzo wysoki. Drużyny z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie zajęły pierwsze i trzecie miejsce, powtarzając sukces z ubiegłego roku. Czytaj więcej...
Biblioteka zaprasza na wielkanocny kiermasz taniej książki

Biblioteka szkolna, tradycyjnie już, w okresie przedświątecznym, zaprasza na wielkanocny kiermasz taniej książki Księgarni Tuliszków. W ofercie dostępnych jest wiele książek w przystępnej cenie, które idealnie nadają się na wielkanocne upominki, zarówno dla maluchów, jak i dla starszych czytelników. Otrzymane od „zajączka” książki, kolorowanki i łamigłówki na pewno ucieszą dzieci i umożliwią wspólną lekturę oraz miłą i pouczającą rozrywką w czasie świątecznego wypoczynku. Zapraszam!
AS


KIERMASZ WIELKANOCNY

Od 14 kwietnia w przedszkolu trwa kiermasz ozdób wielkanocnych. Dzieci z grupy młodszej i starszej przy pomocy nauczycielek wykonały różnego rodzaju ozdoby świąteczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.
_____We wtorek 15 kwietnia odbyła się także wycieczka do siedziby Stowarzyszenia Kobiet w Wojnowie. Dzieci zostały zaproszone, żeby obejrzeć wystawę ozdób świątecznych wykonanych przez panie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Dziękujemy bardzo Paniom ze stowarzyszenia za przekazanie dla dzieci do sal przedszkolnych własnoręcznie wykonanych ozdób.
AK,MJJ,MM-G


Filip Mikołajczak z klasy 3 – Master of English Spelling

Dwóch uczniów z trzeciej klasy szkoły podstawowej 11 kwietnia wzięło udział w międzyszkolnym konkursie „Master of English Spelling” czyli „Mistrz literowania”. Bezkonkurencyjny wśród uczestników z bydgoskich i pozabydgoskich szkół okazał się nasz uczeń – Filip Mikołajczak. Zdobył maksymalną liczbę punktów. Czytaj więcej...
Wyniki konkursu z okazji Dnia Patrona

W ramach przygotowań do obchodów święta szkoły Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na album lub prezentację multimedialną poświęconą Anieli hrabinie Potulickiej. Czytaj więcej...
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów

10 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej przystąpili do pierwszego w swoim życiu, poważnego egzaminu – sprawdzianu kompetencji po I etapie edukacyjnym. Taką formę sprawdzania wiedzy i umiejętności zaproponowało Wydawnictwo OPERON. W bieżącym roku wzięło w nim udział 22 trzecioklasistów. Tematem przewodnim testu był fragment z książki Ludwika Jerzego Kerna pt. „Proszę słonia”. Uczniowie przez półtorej godziny rozwiązywali szereg pytań zamkniętych i otwartych, które pozwolą na ocenę opanowania przez dzieci takich umiejętności, jak: czytanie, pisanie, wiedza o języku, liczenie i sprawność rachunkowa, umiejętności praktyczne i rozwiązywanie zadań tekstowych. Czytaj więcej...
„Tańcowała igła z nitką …”

Moda na szycie wraca. Modne stały się oryginalne ubrania i niebanalne dodatki. Tylko jak zacząć? Nasze mamy, a na pewno babcie, dobrze znały tajniki szycia i wiedziały, że ta umiejętność jest przydatna w życiu.
_____Przekonują się o tym trzecioklasiści, podczas kolejnych zajęć z igłą i nitką w roli głównej. Zaczęło się całkiem niewinnie, od przyszywania guzików, zastosowania prostych ściegów ręcznych, a skończyło się na wykonaniu gustownych broszek, zielonych żab czy wielkanocnych kurek. Zajęcia tego typu rozbudzają wrażliwość młodych ludzi, uczą skupienia, cierpliwości i wytrwałości. Ponadto są świetną zabawą i pożytecznie spędzonym czasem w gronie rówieśników. Wkrótce kolejne warsztaty krawieckie
Ka


The lion is coming! Run!

W kwietniu dzieci z grup “0” oraz klas 1 i 2 SP obejrzały przedstawienie w j. angielskim: „Run, run, run!”. Zdolni aktorzy to uczniowie klasy 2, którzy przez kilka miesięcy przygotowywali się do występów. Dzieci samodzielnie przygotowały pacynki przedstawiające zwierzątka, scenografię, a następnie ćwiczyły role i uczyły się piosenek. Po wielu tygodniach prób teatrzyk trzykrotnie wystąpił przed publicznością, zachęcając ją do wspólnej zabawy. Mimo ogromnego stresu przedstawienie wypadło doskonale, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali również upominki i punkty dodatnie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!
JM


Wojewódzkie Dni Szkoły w Ruchu - podsumowanie

W ramach działań mających na celu zachęcanie dzieci i młodzieży do jak największej aktywności fizycznej w szkole i poza nią oraz kształtowanie wśród uczniów nawyku dbałości o zdrowie Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty ogłosił w dniach 24-28.03.2014r. Wojewódzkie Dni Szkoły w Ruchu. Świętowaliśmy kolejno: Dzień Prostego Kręgosłupa, Dzień Lekkiego Tornistra oraz Dzień Aktywności Rodzinnej. W Dzień Prostego Kręgosłupa dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjum uczestniczyli w grupowych ćwiczeniach popularyzujących aktywność fizyczną oraz wspomagających kręgosłup. Przygotowali je nauczyciele wuefiści oraz nauczyciele zajęć komputerowych i informatyki. Dzień Lekkiego Tornistra zachęcił dzieci do świadomego pakowania plecaków i zabierania tylko potrzebnych materiałów do szkoły, by nie obciążać dodatkowo swojego kręgosłupa. Akcja ważenia plecaków dała uczniom wiele do myślenia! Czytaj więcej...
Świąteczne przygotowania

Już od kilku tygodni wolontariusze naszej szkoły przygotowują własnoręcznie ozdoby wiosenno-świąteczne, które kupić będzie można na pierwszym kiermaszu wielkanocnym. Pomysłowość, radość tworzenia i wielki zapał uczniów jest wręcz imponujący i zaraźliwy. Coraz więcej osób włącza się w działania ofiarując swą pomoc i umiejętności.
_____ Kiermasz odbędzie się podczas zebrania z rodzicami i już dziś, serdecznie na niego zapraszamy.
Szu, MKK oraz Wolontariusze SKC


Słowo źródłem inspiracji

Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowali naszą szkołę w powiatowych eliminacjach Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, które odbyły 4 kwietnia się w Zespole Szkół w Sicienku. Anna Nabiałkowska - klasa 2a, Borys Gutowski - klasa 2a i Krzysztof Sergot - klasa 3a, przedstawiali wybrane przez siebie utwory pochodzące z polskiej literatury dziecięcej. Ich występy cechowała duża swoboda i ciekawa interpretacja tekstów. Czytaj więcej...
Żyj smacznie i zdrowo!

Uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w zajęciach w ramach programu edukacyjnego pt.: „ Żyj smacznie i zdrowo”. Jego główny cel stanowi propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej zdrowych nawyków żywieniowych. Inne ważne treści jakie przekazane zostały uczniom dotyczyły, zasad świadomego dokonywania zakupów spożywczych oraz przeciwdziałania marnowaniu się żywności, a także umiejętności komponowania smacznych pełnowartościowych posiłków.
_____Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali quizy i krzyżówki, wykonali plakaty promujące idee programu „ Żyj smacznie i zdrowo”.
BW


Klasa czwarta uczestniczyła w warsztatach ceramicznych

W trakcie zajęć uczniowie poznali historię początków sztuki lepienia w glinie i wytwarzania naczyń ceramicznych. Każdy z uczniów wykonał naczynie użytkowe, miseczkę, a także małą figurkę nawiązującą do zbliżających się świąt. Zajęcia poprowadziła Adrianna Witucka, która jest instruktorem Studia Ceramiki Artystycznej w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.
BW


Rodzinne rozgrywki w unihokeja

“Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy dopóki się nie wyczerpią" - powiedział kiedyś amerykański mówca motywacyjny, Denis Waitley. Na szczęście swój czas na aktywność w gronie rodziny i przyjaciół znaleźli uczniowie naszej szkoły i ich rodzice, którzy w sobotę 22 marca wzięli udział w familijnych rozgrywkach w unihokeja. Warte podkreślenia jest to, że początkowo unihokej był sportem typowo rodzinnym, ponieważ jest to gra bezpieczna, wyzwalająca wiele pozytywnych emocji i daje graczom dużo przyjemności. Czytaj więcej...Wojewódzki Dzień Lekkiego Tornistra - Za nadbagaż zapłacisz zdrowiem!

W związku z Wojewódzkim Dniem Lekkiego Tornistra - 25 marca 2014 r. zostały przeprowadzone pogadanki oraz instruktaż na temat racjonalnego pakowania i kontrolowania właściwego użytkowania tornistrów. Waga nie przekraczająca 10 do 15 proc. masy ciała ucznia, rozłożony symetrycznie ciężar i równe szelki to niektóre z zaleceń, dotyczące właściwego wyboru tornistra. Jeśli tornistry posiadają boczne kieszenie, powinny być one równomiernie obciążone. Bardzo ważne jest, żeby równo ustawić ramiona tornistra oraz mądrze rozkładać ciężar, tzn. ciężkie podręczniki powinny znaleźć się w przegródce najbliżej pleców, ponieważ ciężar rozłoży się optymalnie na całe plecy. Lżejsze rzeczy, na przykład zeszyty czy piórnik należy włożyć do przednich przegródek. Czytaj więcej...
Prawidłowa postawa przy komputerze

Długotrwałe siedzenie przy komputerze może stać się przyczyną wad postawy, dlatego nasi uczniowie na lekcjach zajęć komputerowych uczyli się, jak im zapobiegać. Uczniowie odpowiadali na pytania: Jak prawidłowo ustawić sprzęt i jak siedzieć? Ostatecznie powstał mały dekalog siedzenia przy komputerze. Czytaj więcej...
Turniej Recytatorski „Słowem opowiedziane” - mamy drugie miejsca

Sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego podczas Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, który odbył się w Zespole Szkół w Sicienku. Kajetan Chudzyński z klasy 5 zajął II miejsce w kategorii szkoły podstawowej natomiast Paula Gacka z 2B zdobyła również II miejsce w kategorii gimnazjum.
_____ Uczniowie, biorący udział w konkursie, prezentowali wiersz lub fragment prozy z dowolnie wybranej literatury polskiej. Wyboru tekstów dokonali sami lub spośród tych, zaproponowanych przez nauczyciela. Kajetan w przejmujący sposób zaprezentował „List do kolegi” Ewy Szelburg – Zarembiny, natomiast Paula przepięknie recytowała wiersz Jonasza Kofty „Wołanie Eurydyki”. W konkursie wzięły udział również: Natalia Ciężka, Julia Drzewiecka, Wiktoria Jakubowska i Klaudia Kminikowska, wszystkie z klasy 5. Uczniów przygotowywała Marzena Kaplarny. W turnieju recytatorskim uczestniczyli uczniowie z wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.
KM


Sprawdzian Szóstoklasisty w primaaprilisowym nastroju

Chociaż wszyscy wiemy, że 1 kwietnia to tradycyjnie Prima Aprilis, to naszym Szóstoklasistom nie było tego dnia do śmiechu. Punktualnie o 9:00 dwadzieścioro czworo uczniów przystąpiło do pierwszego zewnętrznego egzaminu w swoim szkolnym życiu – Sprawdzianu Szóstoklasisty. Dwie ich koleżanki, które wcześniej zdobyły tytuł laureatek Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i Przyrody, więc były zwolnione ze sprawdzianu, mocno trzymały za nich kciuki. Początkowo uczniom towarzyszył mały stres, ale już po teście wszyscy odetchnęli z ulgą i z uśmiechem na twarzach opuszczali sale. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych fragmentów tekstów: Juliusza Jerzego Herlingera pt. "Zaklęty dźwięk" o wynalezionym przez Aleksandra Grahama Bella pierwszym telefonie oraz wiersza Jerzego Kamila Weintrauba "Muzyka". Piszący sprawdzian musieli się wykazać także rozumieniem pojęcia czasu oraz umiejętnością rozwiązywania zadań z geometrii. Mamy nadzieję, że ciężka praca uczniów zaowocuje wysokimi wynikami.
NK


Pełni Energii - od dziś!

Problem nadwagi wśród dzieci jest coraz bardziej zauważalny. Dzieci jedzą nieregularnie, często podjadają między posiłkami, a w ich jadłospisie goszczą batoniki, słodkie bułki i fast foody. Dodatkowo w napiętym grafiku zajęć nie ma czasu na aktywność fizyczną, co bezpośrednio wpływa na niską kondycję i jest przyczyną nadwagi. W odpowiedzi na ten problem powstał program „Porcja Pozytywnej Energii”, do którego przystąpiła nasza szkoła w tym roku szkolnym. Na zajęciach uczniowie znaleźli podpowiedzi, jak dbać o środowisko naturalne, jak przygotować smaczne posiłki oraz jak można aktywnie spędzać czas wolny. Uczniowie uczyli się wybierania produktów zdrowych i smacznych jednocześnie, świadomego i racjonalnego kupowania, jedzenia, przechowywania żywności, a także komponowania zdrowych i apetycznych posiłków. Czytaj więcej...
Zdrowo, pysznie, kolorowo

Uczniowie klasy 4. Szkoły Podstawowej w Wojnowie poznają w czasie roku szkolnego zasady zdrowego trybu życia.
_____ Na początku roku szkolnego 2013/2014 brali udział w akcji „Muuvit – ruszaj się z klasą”, dbając o to, żeby każdego dnia jak najwięcej się ruszać, aktywnie spędzając czas. Na początku wiosny czwartoklasiści zaangażowali się w akcję „Porcja Pozytywnej Energii”. Promowali ruch na świeżym powietrzu, tworząc dzieła sztuki z darów natury (Land Art). Czytaj więcej...
Głosowanie na inicjatywę

Szkoła bierze udział w konkursie "W kontakcie z energią". Głosujcie na naszą inicjatywę pod adresem www.wkontakciezenergia.pl/inicjatywa/10.
Konkurs trwa tylko do końca kwietnia i liczy się każdy oddany głos.
Zagłosuj i Ty, zapraszamy
A,aa


Świąteczna Zbiórka Żywności

Tradycyjnie już, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, poświęcając swój wolny czas, wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. Po raz pierwszy jednak, zbiórka miała miejsce również w sklepie w Bydgoszczy- Polomarket. Dzięki ofiarności ludzi dobrego serca oraz wytrwałości naszych uczniów udało się zebrać 168 kilogramów żywności o łącznej wartości około 1100 zł. Jest to, jak dotychczas, największa ilość zebranej żywności. Teraz dary dzielone są na świąteczne paczki i przekazane zostaną rodzinom najbardziej potrzebującym.
_____ Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i przyczynili się do niesienia radości innym.
MKK, Szu


Europejska kartka świąteczna

Zapraszam do udziału w konkursie na europejską kartkę świąteczną uczniów klas I -VI SP. Praca powinna zawierać elementy charakterystyczne dla wybranego przez siebie kraju Unii Europejskiej.Format i technika dowolna. Kartki proszę przynosić do p.Alicji Klóska do dnia 14.04.2014r.
AK


10 lat Polski w Unii Europejskiej

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym uczniów klas I - VI SP oraz I -III gimnazjum. Celem konkursu jest przedstawienie zmian,jakie nastąpiły w naszej gminie po wejściu Polski do Unii Europejskiej.Format i technika dowolna.Prace proszę przynosić do p.Alicji Klóska do dnia 28.04.2014r.
AK


Gala laureatów konkursów przedmiotowych

24.03.2014 roku odbyła się uroczysta gala dla laureatów konkursów przedmiotowych szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic. Zorganizowano ją w bydgoskim Pałacu Młodzieży. W gali wzięły udział laureatki konkursów ze Szkoły Podstawowej w Wojnowie z nauczycielami, którzy przygotowali dziewczęta do konkursowych zmagań. Czytaj więcej...
„Duży czyta małemu”

Uczniowie klasy trzeciej oraz dzieci z grup "zerowych" biorą udział w programie pilotażowym organizowanym przez wydawnictwo Operon pn. "Poczytaj Bratkowi". Celem tego programu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Maluchy chętnie i ze skupieniem wysłuchały opowiadania Izabeli Mańkowskiej pt. „Bajka o tym, jak zaprzyjaźnić się z książką” czytanego przez uczennicę Julię Szulc. Spotkanie było okazją do interaktywnego poznania drogi powstawania książki od pisarza do czytelnika. Maluchy odpowiadały na pytania, animowały pacynkę, brały udział w zabawach ruchowych. Czytaj więcej...
Zabawa w ilustratora

Grupa dziewięciu uczniów z klas młodszych otrzymała kwalifikacje do udziału w powiatowym konkursie plastycznym pn. „Słowem malowane”.
_____ Celem konkursu było propagowanie literatury dla dzieci i rozwijanie wyobraźni twórczej uczniów. Młodzi plastycy, w ciekawy i oryginalny sposób, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, przedstawili pomysły na ilustracje do swoich ulubionych książek. Artystyczne talenty przetestowało kilkudziesięciu uczniów. Do następnego etapu zostały wybrane prace: Magdaleny Nabiałkowskiej, Antoniny Sarnowskiej, Martyny Pierzyny, Anny Nabiałkowskiej, Oliwii Jarosz, Natalii Nagaj, Joanny Staniec, Filipa Mikołajczaka, Jakuba Bodeńko. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
SU


Poranek muzyczny

Podczas kolejnego spotkania z muzyką ,dzieci z oddziałów zerowych oraz przedszkolne maluchy dowiedziały się jakie mogą być źródła dźwięków. Zapoznały się także z różnymi rodzajami trąbek ( trąbką piccolo, skrzydłówką oraz sakshornem tenorowym) i gitarą elektryczną. Jak zwykle nie obyło się bez wspólnego śpiewania i muzykowania. Dwóch chłopców próbowało swych sił w dęciu w trąbkę co okazało się nie lada wyzwaniem. Na koniec spotkania dzieci mogły się wyciszyć przy kołysance granej na trąbce.
ML


Środowisko czyste mamy, bo energię oszczędzamy i bezpiecznie z niej korzystamy

Dzięki firmie ENEA oraz naszym zainteresowaniom w uporządkowany sposób, niczym ruch ładunków elektrycznych w prądzie, przystąpiliśmy do realizowania zaplanowanych działań. Naszą akcją objęliśmy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Grupa gimnazjalistów z klasy 1A składająca się z czterech dziewcząt i sześciu chłopców szczególnie zaangażowała się w konkurs organizowany przez ENEA SA, którego celem było promowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz zachowań ekologicznych.

Czytaj więcej...

Wojnowscy mistrzowie

Polscy olimpijczycy wrócili z Soczi z ogromnym dorobkiem – sześciu medali – czterech złotych, srebrnego i brązowego. Uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie wzięli przykład z najlepszych. Rok 2014 mogą uznać za najbardziej udany w osiąganiu sukcesów w konkursach przedmiotowych, uzyskali cztery tytuły laureatów i trzy tytuły finalistów. Czytaj więcej...


< Marzec cz.2 > < Marzec cz.1 > < Luty > < Styczeń cz.2 > < Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.3 >
< Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 > < Listopad cz.1 > < Październik cz.5 >
< Październik cz.4 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >

< Archiwum 2012/2013 > < Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl