Budynek szkoły

Zespół Szkół
im. Anieli hr. Potulickiej
w Wojnowie

Logo


LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


„Pieczątkowy” konkurs wiedzy o książce i czytelnictwie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, codziennie, od 5 do 26 października, w bibliotece będzie się pojawiało jedno zadanie związane z tematem konkursu. Aby wziąć udział w zabawie, należy:
1. Przygotować podpisaną kartkę A4 ( imię, nazwisko, klasa) i przynosić ją do szkoły.
2. Codziennie zaglądać do biblioteki w poszukiwaniu kolejnych zadań.
3. Podać bibliotekarzowi odpowiedź lub rozwiązanie zadania (ustnie) - za poprawną odpowiedź zdobędziesz na karcie 1 pieczątkę. Czytaj więcej...Unia Europejska bez tajemnic

Uczniowie z klasy 4 i 5 biorą udział w zajęciach kółka europejskiego. Celem spotkań jest poszerzenie wiedzy z zakresu kultury,geografii i historii wybranych państw Wspólnoty Europejskiej.Dzięki materiałom dydaktycznym pozyskanym z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej zajęcia sprawiają dzieciom wiele radości.Często sami uczniowie przygotowują dodatkowe informacje na kółko.Krzysztof Sergot z klasy 5 zrobił ciekawą prezentację o Unii Europejskiej.Zajęcia te także przygotowują uczniów do konkursu wiedzy o UE, który jest organizowany w naszej szkole zawsze w maju.
AK


Języki to nasza siła!

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków. Czytaj więcej...ZRÓB FOTKĘ I WYGRAJ SUPERNAGRODY!

W bieżącym roku nasza szkoła uczestniczy w programie „Odpakowani” pod patronatem MEN i Ministerstwa Środowiska. W ramach programu biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie polegającym na wykonaniu 2 zdjęć: jednego – pokazującego przykład właściwej segregacji odpadów i drugiego – pokazującego zły przykład, np. dzikie wysypisko. Zdjęcia w formacie JPG wraz danymi autora oraz informacją, gdzie wykonano zdjęcie należy przesłać do 20 października 2015 r. na adres biblioteki: biblioteka.wojnowo@op.pl Do wygrania m.in. tablety, aparaty fotograficzne, książki i gry planszowe! Regulamin konkursu TUTAJ i na stronie programu: odpakowani.pl
AS


Jesienna muzyka

30 września klasy pierwsze S.P. oraz oddziały zerowe uczestniczyły w "Jesiennym koncercie" w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z budową skrzypiec oraz sposobem gry na nich. Mogły w aktywny sposób włączyć się w tworzenie muzyki- klaszcząc, kląskając lub grając na instrumentach. Wspólny taniec był elementem wyrażenia muzyki. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny koncert.
ML


Tropimy witaminy

Tropimy witaminy - pod takim hasłem dzieci z oddziałów zerowych pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Rolnego i Sadowniczego p. W Klimkiewicz. Przywitała je piękna słoneczna pogoda i słodka woń jabłek. Dzieci w trakcie pobytu zapoznały się ze sposobami opieki nad sadem, pakowania oraz przechowywania owoców. Oglądnęły domki dla pszczół, do których owady są specjalnie sprowadzane na okres kwitnienia drzew owocowych. Dzieci w prezencie otrzymały jabłka, które ze smakiem chrupały po powrocie do domu.
ML


Czytelnictwo klas we wrześniu

Jak co roku, rozpoczynamy comiesięczne współzawodnictwo w czytelnictwie klas. We wrześniu 2015 r. najwyższą średnią wypożyczeń na 1 ucznia uzyskała klasa 2bSP, II miejsce zajęła klasa 2A gimnazjum, a III – klasa 2aSP. Pozostałe miejsca do sprawdzenia w zakładce Biblioteka/Czytelnictwo klas.
____Biblioteka przypomina też, że zgodnie z WSO uczniowie, którzy wypożyczają systematycznie książki, otrzymują na koniec roku szkolnego punkty dodatnie za aktywność czytelniczą, a uczeń, który przeczyta najwięcej książek, zdobywa tytuł „Czytelnika Roku”. Regulamin konkursu „Czytelnik Roku” TUTAJ.
AS


Drogi Rodzicu - Droga Mamo i Drogi Tato! Drodzy Dziadkowie – Droga Babciu i Drogi Dziadku! Drodzy Opiekunowie! a przede wszystkim Drodzy Uczniowie!

Jeżeli znacie super przepis na domowej roboty chleb (z ziarnami, na zakwasie, z mąki żytniej, razowy, itp.), to prosimy o wzięcie udziału w Konkursie na Najlepszy Przepis na Dobry Chleb oraz w Konkursie na Najciekawsze Hasło Promujące Dobry Chleb i Zdrowe Odżywianie. Termin składania „przepisów” (w wersji papierowej napisanych komputerowo i oczywiście podpisanych własnoręcznym autografem, przepisy mogą być ozdobione rysunkami) oraz Haseł, które mogą być również bardzo kolorowe: do 19.10.2015r. Miejsce składania „przepisów”: Biblioteka szkolna lub pokój nauczycielski.
Na najciekawsze prace czekają nagrody!
AS,EM


Komórki i znaczki na Misje

Już po raz kolejny zbieramy stare telefony komórkowe i znaczki pocztowe. Telefony (najlepiej z baterią) i znaczki wycięte tak, aby był zachowany stempel pocztowy. Przynosząc komórki i znaczki wspieramy polskich misjonarzy i otrzymujemy punkty dodatnie z zachowania. Akcja potrwa do końca maja 2016r.
AK


Zajęcia pozalekcyjne pt.: „ Moje rękodzieło” we wrześniu

Odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia skierowane do tych uczniów naszej szkoły, którzy wykazują zapał w kierunku rozwijania swoich umiejętności plastycznych i manualnych. Planowane są regularne spotkania grupy w każdą trzecią sobotę miesiąca od godz. 9.00 do 13.00. W zajęciach, które odbyły się we wrześniu uczestniczyło 11 uczniów. Zrealizowane zostały dwa zadania. Wykonano ozdobną ramkę z tektury ( odmierzanie, wycinanie, ozdabianie) oraz kolaż jesienny – obrazek kreatywny. Prace uczniów zrobione w technice kolażu prezentowane są w sali 55. Natomiast kolorowe ramki część uczestników zajęć zabrała do domu, kilka osób przekazała na kiermasz szkolny. Serdecznie dziękuję za udział w zajęciach i zapraszam na kolejne.
BW


Mandala z nasion – konkurs plastyczny

Biblioteka zaprasza wszystkich uczniów wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym na zaprojektowanie i wykonanie mandali z nasion.
____ Mandala – to rysunek na planie koła. Zdaniem psychologów, wykonywanie mandali rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię i wytrwałość, pozwala osiągnąć spokój i opanowanie.
____ Ozdobny okrąg mandali o średnicy 20 cm należy wykleić z różnych nasion i umieścić na kartce A3. Termin składania podpisanych prac – 13 października 2015 r. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w ramach obchodów „Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia”.
AS,EM


Mnożymy w bibliotece

25 września obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia przy drzwiach biblioteki na wszystkich czytelników czekały przygotowane zadania, bowiem przepustką do biblioteki było podanie poprawnego wyniku wylosowanego mnożenia. Mimo trudu, frekwencja w czasie przerw nie spadła!
____Na wystawie można było też podziwiać prace konkursowe na rymowankę ilustrującą wybrane iloczyny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują punkty dodatnie oraz zakładki do książek.
AS


Wybory 2015

W Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie 21 września 2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
____Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej została Marika Trela. Zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego został Krzysztof Sergot.
____Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego gimnazjum został Marcel Jaworski. Zastępcą przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego gimnazjum został Oskar Henke.
____Gratulujemy. Życzymy sukcesów w pracy na rzecz szkoły
MM, PD


Święto Przedszkolaka

Dnia 21.09.2015r. świętowaliśmy już po raz drugi w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka, w którym brały udział starszaki i maluchy. W tym dniu najmłodsze dzieci uczestniczyły w ślubowaniu na przedszkolaka, powtarzając słowa przysięgi „przyrzekamy”. Po tych słowach maluszki były dotknięte wielkim ołówkiem i otrzymały pamiątkowe dyplomy, a następnie wszystkie dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka. Krótkim przerywnikiem tego święta był słodki poczęstunek - dzieciom najbardziej smakowały rogaliki z powidłami upieczone przez jedną z mam. Tego dnia pogoda nam dopisała i część zabaw odbywała się na przedszkolnym placu, gdzie wesołej zabawy dostarczyła chusta animacyjna. Wielką frajdą były też bańki mydlane puszczane przez słomki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały baloniki, które zabrały do domu.
MMG,EB


Sprzątanie świata

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócono uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.
____W Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbyły się akcje związane z kampanią „Wyprawa – poprawa”. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej tradycyjnie sprzątali teren wokół szkoły. Starsi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat tytułowej kampanii tegorocznej akcji. Czytaj więcej...Kampania wyborcza 2015

W Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie od 14 do 18 września trwała akcja informacyjna przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego.
____ Kandydaci przygotowali plakaty z informacjami o sobie, propozycjami do planu pracy samorządu oraz pomysłami na zmiany w szkole. Przez cały tydzień uczniowie mogli poznawać pretendentów do SU, aby wiedzieć, na kogo oddać głos 21 września. Czytaj więcej...Wiemy, jak żyć bezpiecznie

Uczniowie klas drugich i trzeciej uczestniczyli w akcji w profilaktycznej w podbydgoskim Myślęcinku. Organizatorem przedsięwzięcia była policja, straż, przedstawicieli żandarmerii wojskowej, straż ochrony kolei, oraz służba maltańska. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Akademia bezpieczeństwa. Bezpieczna droga do szkoły”. Mali uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać po drogach, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film jak bezpiecznie zachować się w domu, w szkole, na ulicy opatrzony obszernym komentarzem strażnika miejskiego. Największą atrakcją było przymierzanie mundurów strażaka i żołnierza. Czytaj więcej...Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – konkurs literacki

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie literackim, polegającym na ułożeniu rymowanki do wybranego mnożenia, np.:
__________ 7 x 8 = 56
_____ „56 – wiedzą to wszystkie łosie –
______ jest wynikiem mnożenia: 7x8”.
Działanie oraz rymowankę należy napisać na kartce A4 (starannie, dużą czcionką, można wykonać ilustrację), podpisać i oddać w bibliotece szkolnej do 24 września 2015 r. Czytaj więcej...WIERSZOTEKA BIBLIOTEKI – GMINNY KONKURS LITERACKI

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie literackim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sicienku z okazji 65 lat jej działalności.
_____ Zadanie konkursowe polega na napisaniu wiersza związanego tematycznie z biblioteką, książką lub czytelnictwem. Prace muszą być samodzielne, nigdzie nieopublikowane i nienagradzane w innych konkursach. Wiersze należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 28 września 2015 r., gdzie przygotowane zostaną karty uczestnika oraz wersje elektroniczne utworów. Czytaj więcej...Spotkanie ze Szkołą Tańca Gabi

W miniony czwartek uczniowie klas I-III i szkolnej zerówki uczestniczyli w pokazach tańca, przygotowanych przez realizatorów programu edukacyjno- wychowawczego Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier.
_____ Organizatorzy zaprezentowali kilka układów tańca nowoczesnego. Znane dzieciom przeboje zachęciły je do własnej choreografii.
_____ Osoby, które chciałyby nauczyć się dobrze tańczyć, a także poznać tajniki savoir-vivru zachęcamy do udziału w zajęciach odbywających się na terenie naszej szkoły.
V


Witaj szkoło!

1 września 2015 roku o godzinie 8.30 w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość poprowadzili gimnazjaliści: Julia Rogóż i Mateusz Polasik. Uczniowie powitali kolegów i koleżanki, rodziców, dyrekcję oraz nauczycieli, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Pan Stanisław Szwajca – dyrektor Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie - dokonał oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego, w swojej przemowie nawiązał także do historycznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. Poprosił uczestników uroczystości o uczczenie minutą ciszy ofiar II wojny światowej. Czytaj więcej...< Archiwum 2014/2015 > < Archiwum 2013/2014 >
< Archiwum 2012/2013 > < Archiwum 2011/2012 > < Archiwum 2010/2011 >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl