Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA
LICZNIK GOŚCI

monitoring pozycjiSerdecznie witamy na stronie naszej szkoły


Biliśmy rekord z WOŚP

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy dołączyć do WOŚP i razem z nimi bić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. 16 października podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pokazaliśmy całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). W całej Polsce do akcji zgłosiło się 569 szkół. W naszej szkole do akcji przystąpiło 23 uczniów klasy II SP, którzy przez 30 minut bez przerwy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na 8 fantomach. Całość wydarzenia była nagrywana.
V,MB


Program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”

Biblioteka szkolna już niebawem wzbogaci się o przekazane w depozyt przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sicienku książki o wartości 2700 zł. Zakup był możliwy dzięki projektowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku oraz bibliotek szkolnych w Sicienku i w Wojnowie, dofinansowanemu w Programie Biblioteki Narodowej pt. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Program jest elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Jego założeniem jest wypracowanie modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia zasięgu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
AS


Świąteczny dzień w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie

10.10.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Papieskiego.
_____W czasie części oficjalnej pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów szkoły, a wyróżnieni przedstawiciele pierwszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ci najmłodsi wystąpili przed publicznością, przede wszystkim przed swoimi rodzicami, wykonując piosenki o tematyce szkolnej. Dzień Edukacji Narodowej jest również okazją do szczególnych podziękowań. Uczniowie dziękują nauczycielom za wychowanie, naukę, opiekę. Czytaj więcej...Główka pracuje

Uczniowie klasy II uczestniczą w zajęciach rozwijających myślenie, spostrzegawczość oraz pamięć. W zabawach i grach dydaktycznych rozwijają wyobraźnię matematyczną, kształtują podstawowe pojęcia matematyczne, uczą się zasad ortografii.
_____ Grając w gry dydaktyczne wyrabiają poczucie sprawiedliwości oraz wolę walki i współzawodnictwa.
VNie dam się dysleksji!

W dniach 06-10.10.2014r. w naszej szkole obchodzony był Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: Nie dam się dysleksji! Celem akcji jest przybliżenie problematyki dysleksji społeczności szkolnej, ?pogłębianie wiedzy na temat dysleksji, a także zaproszenie do udziału w obchodach ETŚD. W tym roku uczniowie mogli poznać sylwetki znanych i mniej znanych osób z dysleksją z gazetki informacyjnej, brali udział w zabawach ortomagicznych. Czytaj więcej...Ogólnopolski konkursu „Pofolkloruj z Kolbergiem”

Rok 2014 obchodzony jest jako Rok Kolberga – folklorysty, który w swoich pracach uwieczniał polską kulturę i sztukę ludową. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów szkoły podstawowej do eliminacji szkolnych ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pofolkloruj z Kolbergiem”. Organizatorem konkursu jest Nowogardzki Dom Kultury.
_____ Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej bajkami, baśniami lub podaniami autorstwa Oskara Kolberga (utwory te można znaleźć np. TUTAJ). Jedna osoba może zgłosić tylko jedną samodzielnie wykonaną pracę – format dowolny, technika płaska(umożliwiająca skanowanie). Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Pracę konkursową, odpowiednio podpisaną z tyłu (imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł ilustrowanej bajki) należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 27 października 2014 r. Prace spełniające kryteria wysłane będą do organizatora konkursu.
AS


12 października - Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest w Polsce od dziesięciu lat. Jego celem jest informowanie o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera i zagrożeniach w sieci.
_____ Komputer i internet - dają nieograniczone możliwości, pod warunkiem, że mądrze się z nich korzysta. Wirusy, spamy, dialery, sniffing, wykradanie danych z komputera, to nie jedyne zagrożenia w sieci. Nie mniej groźna jest cyberprzemoc - jak wskazują badania, doświadczyło jej już co drugie dziecko.
_____ Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z przygotowaną gazetką, dotyczącą zagrożeń oraz zasad bezpiecznego korzystania z komputerów.
AS


Jesienny rajd

03.10.2014 r. uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Wojnowie wybrali się na rajd, podsumowujący akcję Sprzątania świata pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.
_____ Dzieci wyruszyły rano sprzed szkoły, aby dotrzeć do schronu nr 16 na szlaku Przedmościa Bydgoskiego. Na miejscu wysłuchały krótkiej opowieści o historii schronów bojowych z czasów II wojny światowej, wybudowanych na terenie gminy Sicienko. Następnie uporządkowały teren wokół budowli i jej wnętrze. Okazało się, że wiele osób nie potrafi uszanować miejsc związanych z historią naszego regionu, pozostawiając w schronie mnóstwo śmieci. Czytaj więcej...Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to wspólna odpowiedzialność

W tym roku, w październiku, po raz trzeci w Europie, a drugi raz w Polsce obchodzony jest Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. W Polsce partnerem jest NASK, czyli wiodący polski operator sieci transmisji danych. Jedną z inicjatyw podjętych w ramach bezpiecznego miesiąca jest zaproszenie użytkowników Internetu do rozwiązania quizu wiedzy o cyberbezpieczeństwie. Ma on na celu sprawdzenie podstawowej wiedzy związanej z bezpieczeństwem komputerowym i teleinformatycznym. Czytaj więcej...Dzień Chłopaka

Dnia 30 września uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Chłopaka. Wstępem do tego pełnego zabawy spotkania było powitanie przygotowane przez uczennice klasy III i złożenie życzeń swoim kolegom. Chłopcy zostali zachęceni do podjęcia walki w różnych przygotowanych dla nich konkurencjach. Zmagali się w próbie: siły, szybkości, wytrzymałości i mądrości. Zaprezentowali swoje sportowe, taneczne i projektanckie umiejętności, a także przekonywali nas do swojej wrodzonej wrażliwości. Emocji i radości było co niemiara! Po zakończonej rywalizacji dzielni chłopcy otrzymali medale oraz słodkie niespodzianki od swoich koleżanek.
MP


Najsympatyczniejsi chłopcy w szkole

Z okazji Dnia Chłopaka w szkole odbył się konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w szkole podstawowej i gimnazjum. Dziewczyny oddały swoje głosy, a wyniki przedstawiają się następująco:
Szkoła podstawowa
_____Filip Mikołajczak – klasa 4
Gimnazjum
_____Jakub Zielinski - klasa 3B
Gratulujemy i składamy wszystkim chłopcom najlepsze życzenia z okazji ich święta
SU


Podróż do świata piękna, nauki i kultury

Ostatnie dni września 2014 roku grupa uczniów Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie spędziła na Lubelszczyźnie. Wycieczka zorganizowana została w ramach patronackiej współpracy szkoły z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, przy znaczącym udziale Fundacji Potulickiej w Wojnowie. Niezwykle bogaty program wycieczki obejmował zwiedzanie Lublina, Zamościa, Zwierzyńca oraz Kazimierza Dolnego. Dużą atrakcją dla uczniów był ich udział w prezentacjach projektowych zorganizowanych w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki, o nazwie „Nauka bez barier”. Czytaj więcej...Uczniowie wybrali

30 września 2014 roku w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
_____ Tego samego dnia wybory odbyły się w 900 placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Wszystkie te szkoły zgłosiły się do udziału w projekcie „Samorządy mają głos”. Wspólny dzień wyborów miał na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły. Uczniowie szkoły w Wojnowie mieli możliwość zapoznania się z kandydatami i ich pomysłami, dzięki plakatom wyborczym, wyeksponowanym na tablicach informacyjnych. Czytaj więcej...
Wspomnienie lata – konkurs plastyczny pt.: ”Bezpieczne wakacje 2014”

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, w których przedstawili zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Konkurs odbył się na zakończenie programu edukacyjnego „ Bezpieczne wakacje 2014”. Do konkursu zakwalifikowały się 32 osoby. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace i wypełnili kupon zgłoszeniowy zostali nagrodzeni ocenami celującymi z plastyki i punktami dodatnimi.
Dziękuję za udział i życzę sukcesów w konkursie!
BW


Warning: include(stopka4.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wojnowo/public_html/szkola/index.php on line 147

Warning: include(stopka4.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wojnowo/public_html/szkola/index.php on line 147

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'stopka4.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wojnowo/public_html/szkola/index.php on line 147