Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:192
Marzec
10
2019

Europejski Dzień Logopedy

6 marca 2019 r. CPLOL - europejska organizacja terapeutów mowy i języka obchodzi Europejski Dzień Terapeutów Mowy i Języka - Europejski Dzień Logopedy. Celem tego corocznego wydarzenia jest podniesienie świadomości w zakresie komunikacji językowej oraz roli terapeutów mowy - logopedów. Tematem na rok 2019 jest ASD - autystyczne zaburzenie spektrum:

"Autyzm - porozumiewanie się łączy fragmenty w całość."

Autyzm lub autystyczne zaburzenie spektrum (ASD) jest stanem trwającym przez całe życie, które może mieć wpływ na wszystkie aspekty życia dziecka lub dorosłego.
Jest on znany jako zaburzenie "widma", ponieważ istnieje wiele różnic w rodzaju i nasileniu objawów, których doświadczają ludzie. Chociaż każda osoba z ASD jest inna, dzieci i dorośli z autyzmem mają tendencję do postrzegania świata tak, jak robią to inni ludzie, mają trudności z interakcją społeczną i komunikację oraz trudno jest zrozumieć ich własne i inne uczucia. Osoby z ASD mogą mieć trudności ze zrozumieniem, mówieniem, czytaniem i pisaniem. Terapeuci mowy i języka są specjalistami w zakresie oceny i zarządzania trudnościami z komunikacją językową. W ramach pracy zespoły profesjonalistów mogą przyczynić się do rozpoznania ASD. Mogą pomóc dzieciom i dorosłym z ASD rozwinąć umiejętności komunikacyjne i społeczne, aby pomóc im żyć życiem, które chcą prowadzić.
W naszej szkole uczniowie wysłuchali audycji radiowej nt. Europejskiego Dnia Logopedy, a dzieci z grupy ,,0” brały udział w grach i zabawach logopedycznych, które dostarczyły im wiele radości i umiejętności z zakresu ćwiczeń językowych i oddechowych.
MJJ


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie